Sikeresek a szezonalitás csökkentésére tett intézkedések: a kedvező nyári adatok után a szezonon kívüli mutatók is javultak – értékelte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) gyorsjelentését a szeptemberi szálláshelyforgalom 5,4 százalékos növekedéséről Guller Zoltán, a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) vezérigazgatója. A frissen kinevezett miniszteri biztos szerint az első háromnegyed év adataiból arra lehet következtetni, hogy kiemelkedő évet zárhat a turizmus Magyarországon. A tíz legfontosabb küldőpiac teljesítménye több mint 7 százalékkal emelkedett az első kilenc hónapban, az orosz piac csaknem 30 százalékkal, a német 9 százalékkal nőtt – tette hozzá, jelezve, a nemrégiben meghirdetett Kisfaludy szálláshelyfejlesztési program az ágazatban rejlő további növekedési potenciálra épül.
Szeptemberben a szálláshelyek árbevétele 15 százalékkal, éves összesítésben már 17 százalékkal nőtt, a szállásdíjbevételek 18 százalékkal emelkedve 215 milliárd forintot tettek ki. Az első háromnegyed évben a szobakihasználtság 3,8 százalékponttal, 60,5 százalékra emelkedett. A külföldi vendégéjszakák száma 7,3, a belföldieké 3 százalékkal nőtt szeptemberben éves alapon, az első kilenc hónapban az előbbi 8,7 százalékkal, az utóbbi 4,9 százalékkal bővült. Az összes külföldivendég-éjszaka csaknem hattizedét realizáló Budapesten még ennél jobb eredményekre is van példa, a Mellow Mood Hotels 12 budapesti szálláshelye az első kilenc hónapban átlagosan 84,89 százalékos foglaltsággal üzemelt – mondta Blandl Judit, a Mellow Mood Hotels igazgatója, nem titkolva, hogy mindeközben mindennapos probléma lett a szakképzett munkaerő hiánya. Ugyanakkor a főszezonon kívül, még szeptemberben is tartósan emelkedő ágazati mutatók között fontos trendet jelez a szobaárak országosan 10, Budapesten 14 százalékos éves emelkedése. Mindezek eredményeként a legfontosabb ágazati mutató, a szállodák egy szobára jutó szállásdíjbevétele 18 százalékkal hízott.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.