Szinte napra pontosan egy éve, 2016. november 11. óta kereskednek a Duna House részvényeivel a Budapesti Értéktőzsdén. Az ingatlanközvetítő papírjai 3960 forintos áron kerültek a börzére, de a lakossági befektetők egy meghatározott mennyiségben 10 százalékos kedvezménnyel juthattak hozzá. Csúcsát az első kereskedési napon érte el a papír, 4088 forinton, utána viszont március elejéig folyamatosan esett az árfolyam. A minimum 3250 forint volt. Ezután kicsit magára talált a kurzus, és 3430 és 3720 forint között oldalazott augusztus végéig. A 3852 forintos lokális csúcsról ismét lassan lecsorgott az árfolyam. Tegnap délutánra 2,6 százalékkal 3603 forintra esett a kurzus, ami idén 6,6 százalékos, az indulástól pedig 9,6 százalékos mínuszt jelent.
„A részvény nagy csalódást nem okozott, a lakáspiaci trendek kedveznek a Duna House-nak. A lengyelországi terjeszkedéssel kapcsolatos hírek pozitívak, egyre jobb az ottani teljesítmény, már a profithoz is hozzájárul a divízió. Az árfolyam nem sokkal a kibocsátási szint alatt van, likviditás viszont sajnos nincs a papírban. Persze a bevezetés után nem kell egyből szárnyalnia egy részvénynek, de látszik, hogy rendkívül óvatosak a befektetők. A közkézhányad sem túl nagy, ez sem kedvez a tőzsdei forgalomnak” – mondta Cinkotai Norbert, a KBC Equitas elemzője. Olyan nagy forgalmú közepes papírok is elterelik a figyelmet a Duna House-ról, mint a Konzum, az Opus vagy az Appeninn. „A Duna House egyszerűen nem éri el az ingerküszöböt, pedig vannak lehetőségek a részvényben – fűzte hozzá Cinkotai Norbert. – A KBC Equitas szerint a részvény fair értéke 4500 forint, azaz szerintünk jelenleg is érhetne ennyit a papír, de a kurzus várhatóan csak hosszú távon éri el ezt az értéket.”
„Alapvetően jól sikerül a Duna House első éve a parketten, bár az árfolyam még nem teljesen tükrözi a vállalat pénzügyi teljesítményét és a jövőbeli kilátásait. A menedzsment megfelelően alkalmazkodott a tőzsdei jelenléthez, erre jó példa, hogy profitvárakozást és a piaci folyamatokkal kapcsolatos véleményt adott meg, mint a nagy blue chipek, és ezek eddig meg is valósultak. Az előbbit a második negyedévben szerencsésen felfelé módosította, az egészséges piaci folyamatok és a javuló lengyel operáció hatására” – hangsúlyozta a Világgazdaságnak Gaál Gellért, a Concorde elemzője. A Duna House eredményeinek szerinte nagy lökést adhat a Reviczky Liget lakópark értékesítésének kezdete. „Ha megkapják a használatbavételi engedélyt, már el is kezdhetik a számlázást. Az idei eredményvárakozást még az ebből származó bevételek nélkül számolták, és így is a 750–1000 millió forintosból a 850–1000 millió forintos sávba emelték. A 86 lakásos Reviczky-projekt adózotteredmény-tartalma 400 millió forint lehet, de még bizonytalan, hogy ebből jut-e valamennyi a negyedik negyedévre. A lakások 70-80 százalékát amúgy már az előértékesítés során eladták” – hívta fel a figyelmet Gaál Gellért, aki szerint az lesz érdekes a Reviczky-projektben, hogy az abból származó eredményt kifizetik-e osztaléknak. „Ez a rendkívüli kifizetés részvényenként 110-120 forint is lehet. Nagyobb árfolyam-emelkedést is hozhat a részvénynél, ha a befektetők olyan rendkívüli osztalékkifizetést látnak, amelynek mértéke megegyezik az alaptevékenységből származóval. Mindeközben további ingatlanfejlesztések is folyamatban vannak, például a 196 lakásos Forest Hill, amelynek már akár egymilliárd forint feletti a profittartalma” – emelte ki az elemző.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.