Óriási méretű és súlyú szerkezeteket is meg lehet tekinteni a kiállítóterekben. Kinti helyszínen látható a hatalmas, 400 kilovoltos főtranszformátor, amely az erőmű generátoraiban termelt 15,75 kilovoltos feszültségű áramot 400 kilovoltosra alakítja át. A transzformáció célja a veszteségek csökkentése, mert az áram szállítása melegedést, azaz energiaveszteséget vált ki a távvezetékben, ami a megemelt feszültséggel csökkenthető.
A reaktorperem-tömítő géppel már „házon belül” találkozhatunk. Hogy mi is ez? A Paksi Atomerőmű legfontosabb nukleáris egysége a reaktorberendezés. Ebben a zárt egységben zajlik le az elsődleges hőtermelés, a láncreakció folyamata. A reaktor 123 bar nyomáson és 300 Celsius-fokos hőmérsékleten üzemel, és egy perem mentén kettébontható. A két fél fődarabot, a reaktortartályt és a felső blokkot 60 darab M 140 menetű tőcsavarral és anyával fogatják össze. Ezek a csavarok a hétköznapi méretűeknél jóval nagyobbak, mintegy 180 kilogrammosak, ezért létrehoztak egy kizárólag csak ezek csavarozására szolgáló berendezést. Ez maga a reaktorperem-tömítő gép, amelyet a perem csavarjainak meghúzására-lazítására használnak.
A múzeumban megtekinthető az a finn–magyar együttműködéssel készült nagy méretű szimulációs számítógép is, amelyet a blokkügyeletesek és operátorok, valamint a blokkokat üzemeltető személyzet képzésére használtak az 1990-es években.
A szolgáltató eszközök termében állították ki azt a 90-es évek elején üzembe helyezett négy kilogrammos blokkügyeletesi mobiltelefont is, ami az első európai fejlesztésű rádiótelefon is egyben. A készülék akkoriban 217 ezer forintba, a magyar átlagkereset csaknem tizenhétszeresébe került.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.