K étszer is limitig húzták a vásárlók az OTT-ONE papírjait, amikor októberben híre jött, hogy Bogotában az OTT-ONE cégcsoport és stratégiai partnere, az iSRV Zrt. háromoldalú együttműködési szerződést írt alá a medellíni székhelyű ESU (Empresa para la Seguridad Urbana) társasággal, mely Kolumbia egyik meghatározó biztonságtechnikai cége. Az együttműködés keretében együttesen szándékoznak vénaszkenneren alapuló biztonságtechnikai megoldásokat értékesíteni a nagyobb kolumbiai városokban. Továbbá az OTT-ONE és az iSRV tárgyalásokat kezdett a kolumbiai hadsereg tulajdonában álló innovációs központtal közös kutatási projektek indítására, valamint esetlegesen egy közös kolumbiai vállalat létrehozására.
A vénaszkenneres megoldások a biometrikus azonosításon alapuló szoftveres szolgáltatások közé tartoznak, ami az IT-biztonságtechnika minősített esete, hiszen nem elég egy eszköz (token) birtoklása és a jelszó (PIN), hanem a jelszó használatára jogosult személynek fizikailag is jelen kell lennie az azonosításkor. És ez a tenyérben található vénák szerkezete alapján történik.
– Cégünk a vénaszkenneres technológiához kapcsolódó értékesítési és fejlesztési jogokkal rendelkezik – mondta a Világgazdaságnak Kósa Gábor, az iSRV Zrt. vezérigazgatója. Hozzátette: egy autóipari hasonlattal élve, az igényeikhez igazított „motort”, vagyis a szkennert és a szoftvert ugyan készen kapják, de az „alváz”, a „futómű” és a „karosszéria” a saját hozzáadott értékük.
Stratégiai partnerük, az OTT-ONE a külföldi piacfelmérést, értékesítést végzi, mint kizárólagos jogosultja a termékek külföldi értékesítésének. Amint azt Kósa Gábor kiemelte, ennél a technológiánál már a vevői igény felmérése is speciális szakértelmet feltételez, hiszen komplex szolgáltatást nyújtanak, amibe az eszköz leszállítása és a betanítás is beletartozik.
Külön kiemelte, hogy nagy perspektívát látnak a felhőalapú technológiák vénaszkenneres biztonságtechnikájában, mert a vállalatok egyre nagyobb értékeket tárolnak a „felhőkben”. Ráadásul a szkenner, akár egérbe, notebookba is beépíthető, vagyis a vállalati levelezések, dokumentációk védelme asztali eszközökkel megoldható. Hasonlóan fontos új irány a vénaszkenner alkalmazása a netbanki azonosítás során.
A kolumbiai együttműködést azért tartja nagyon fontosnak a vezérigazgató, mert a hadsereggel közös kutatási projektek révén a „tereptudás” beépülhet a termékfejlesztésbe. Ráadásul ebben az esetben már nem csupán szoftverre kell gondolni, hanem olyan dedikált eszközökre, melyek alkalmazkodnak az adott környezethez. Mint mondta, Latin-Amerikában a kolumbiai hadsereg és rendőrség tapasztalatai etalonnak számítanak, ezért úgy gondolják, hogy a kolumbiai piacra lépés kontinentális ajtót nyithat ki a két magyar vállalat előtt. Terveik szerint nem csupán a vénaszkennerrel lesznek jelen a piacon, hanem streaming technológiákat is értékesítenek. Szerinte az üzlet nagyságrendje jelentős, de konkrét számok említését még korainak tartotta.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.