A támogatás mértéke támogatott fajtánként – a korábbi 2015–2020-as in situ őshonos támogatáshoz képest – átlagosan 50 százalékkal megnőtt – közölte az Agrárminisztérium. Ezt a támogatási konstrukciót egyébként első körben tavaly hirdették meg. Emellett bővült a támogatható fajták köre a fekete mangalica sertés, az akhal-teke és a muraközi ló, valamint a kárpáti borzderes szarvasmarhafajtával.
A felhívás célja az alacsony létszámú, védett őshonos, veszélyeztetett, mezőgazdasági és fajtarekonstrukció alatt álló mezőgazdasági állatfajták nőivarú – baromfifélék esetén vegyes ivarú – állományának a fajták hagyományos tartási, takarmányozási körülmények közötti használata, tenyésztésben történő életképes populációjának fenntartása, a genetikai állomány megőrzéséről és az adott állatfajták fennmaradását biztosító tenyésztési programokról szóló jogszabályok keretein belül. A kötelezettségvállalási időszak ennél a pályázati körnél 2023. január 1-jén indul, és 2024. december 31-ig tart.
A tavaly benyújtott pályázatok után eddig több mint százezer állatra csaknem 20 milliárd forint értékben ítéltek oda támogatást az őshonos állatokat tartó gazdálkodók számára.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.