BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Petíció indult a gazdák védelmére

Az uniós költségvetés legnagyobb elemét jelentő közös agrárpolitika (KAP) jövője a tét. Brüsszel átalakítaná az agrártámogatások rendszerét, és véget vetne a területalapú támogatásoknak.

A gazdatársadalom megvédése és a biztonságos élelmiszer-ellátás fenntartása érdekében a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) közösen online petíciót indított – jelentette be az Agrárminisztérium parlamenti államtitkára kedden Budapesten sajtótájékoztatón.

Jakab István, a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetségének elnöke aláírja az online petíciót a Megvédjük a magyar gazdákat! El a kezekkel az agrártámogatásoktól! címmel tartott sajtótájékoztatón / Fotó: MTI / Kovács Attila

Az agrárium átalakítására készül Brüsszel

A petíció elindítását Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnökének azon tervei indokolják Farkas Sándor szerint, melyek az Európai Unió valamennyi gazdáját és fogyasztóját érintik. A program megváltoztatná az agrárium tevékenységi köreit és 

megvonná a támogatások jelentős részét a gazdáktól, az államtitkár szerint azért, hogy ebből Ukrajnát támogassák.

A NAK részéről a szervezet elnöke, Papp Zsolt György pedig azt mondta, hogy azért kell beszélni az EU közös agrárpolitikájának stratégiai párbeszédről szóló jelentéstervezetéről, mert az meghatározza a gazdák jövőjét. Felhívta a figyelmet arra is, hogy a tervezet a területalapú támogatást vette célba, amely a magyar gazdatársadalom számára a leginkább szükséges, hiszen évente csaknem 500 milliárd forintot ér, és több mint 160 ezer gazdálkodót érint.

A NAK elnöke arra kérte a gazdákat, hogy írják alá a jelentéstervezet ellen indított online petíciót.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.