Megküldték a 2019. negyedik negyedéves időszak 13F-jelentéseit az amerikai értékpapír- és tőzsdefelügyelet (SEC) részére a világ vezető befektetői és hedge fundjai. A portfóliójelentésekből egyebek közt kiderül, hogy leállt a Google-részvények vásárlásával a Soros Fund Management, az alap 2017 óta rendszeresen vette a tech papírokat, a jelenleg 1386 dolláron kereskedett részvénybe 1083 dolláros átlagáron szállt be.
A Soros Fund portfóliójában a legnagyobb súllyal – 23 százalékkal – továbbra is a Liberty Broadband kábelszolgáltató részvényei szerepelnek, annak ellenére, hogy a jelenlegi tőzsdei ár kevesebb mint felén beszálló alap az elmúlt negyedévben már inkább az eladói oldalon volt aktív. A Tesla-papírok az év elején őrült raliba fogtak, a részvény árfolyama több mint a duplájára emelkedett.
A Soros alap azonban október–decemberben megvált a Tesla-részvényei több mint harmadától – a lehető legrosszabb időzítéssel.
A maradék csomag a Soros-portfólió harmadik legsúlyosabb eleme, a kezelt tőke 2,9 százalékát tartják az idei év egyik legfigyelemreméltóbb tőzsdei sztoriját hozó cég részvényében. A hedge fund kezelésében lévő vagyon piaci értéke 3,6 milliárd dollárról 3 milliárdra csökkent három hónap alatt.
A világ egyik legvagyonosabb emberének, Warren Buffettnek az érdekeltsége, a Berkshire Hathaway egy negyedév alatt 214,7 milliárd dollárról 242 milliárd dollárra gyarapította az alapban kezelt vagyon értékét.
A befektetési szemlélet nem változott, a három vezető részvény a portfólióban továbbra is az Apple, a Bank of America és a Coca-Cola.
A teljes cikket a Világgazdaság csütörtöki számában olvashatja!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.