A világ vezető mobilkészülék-gyártója a céget később egy a nyílt forráskódú mobil operációs rendszereket támogató alapítványba kívánja bevinni, amelyet több meghatározó globális mobiltechnológia-gyártóval együtt hoz létre. Ezekkel a lépésekkel akarja tovább erősíteni a Symbian pozícióit az okostelefonok még dinamikusabb növekedés előtt álló piacán megjelenő versenytársakkal, mindenekelőtt az amerikai Google-lal szemben, amely az év második felében szeretné piacra dobni saját nyílt mobil operációs rendszerét, az Androidot.
A Nokiának mintegy 264 millió eurójába kerül a birtokában még nem lévő 52 százalékos Symbian-részvénycsomag megvétele. A megvásárlandó pakettet 91 százalékban eddig tulajdonló japán–svéd Sony Ericsson, svéd Ericsson, japán Panasonic és német Siemens már kötelezettséget vállalt az eladásra, a finn cég reményei szerint a fennmaradó 9 százalék tulajdonosa, a dél-koreai Samsung is elfogadja az ajánlatot.
Előrejelzések szerint az okostelefonok részesedése a világ mobilkészülék-piacán öt éven belül megháromszorozódik, jelenleg 10 százalékkal részesedik a globális kínálatban. Symbian operációs rendszerű mobiltelefonokból eddig mintegy 200 millió darabot adtak el a világon, tavaly a teljes piacból 7 százalék volt a részesedésük az egy évvel korábbi 5 után.
A készülékek operációs rendszerének piacán mára számos szereplő jelent meg. Az évek során beszállt a fejlesztésbe a Microsoft Windows Mobile nevű rendszere, amely a második szereplő, de ott van a dobogón a Blackberryt fejlesztő RIM is. Tavaly óta az Apple szintén letette a névjegyét, az iPhone-okat az OS X nevű saját operációs rendszerével árusítja.
További részletek itt olvashatók.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.