A következő – július 25-ére kitűzött – bizottsági gyűlésen a politikusok már csak jogszabálysértésre hivatkozva utasíthatják el az NHH döntését. Ha ezt teszik, akkor az ügy feltehetően a Fővárosi Ítélőtábla elé kerül (ezt akár a bizottságnak a döntéssel egyet nem értő tagjai is kezdeményezhetik). Az ítélőtáblának 30 napon belül meg kell hoznia a döntését. Ha e szerint mégsem volt jogsértés, akkor az NHH a parlamenti bizottság nélkül lefolytatja az eljárást, és kihirdeti a győztest. Amenynyiben viszont az ítélőtábla is megerősíti a jogsértés tényét, akkor onnan, ahol „hibát talált”, az NHH-nak újra kell kezdenie az eljárást, végső esetben akár arra is sor kerülhet, hogy új pályázatot kell kiírni. Az utóbbi forgatókönyv azonban szinte biztosan azt jelenti, hogy a magyarországi digitális átállás nem valósul meg az Európai Unió hivatalos végső dátumáig, 2011. december 31-ig.
A bizottság döntését sem az NHH, sem a – lapértesülések szerint – mind a televíziós, mind a rádiós pályázaton a legtöbb pontot szerző Antenna Hungária Zrt. (AH) nem kívánta kommentálni. A társaság korábban többször jelezte: győzelme esetén már az idén elindulhat a digitális műsorszórás Magyarországon.
Az NHH által március 25-én kiírt tenderekre az április 24-i határidőig összesen négy pályázat érkezett: az egy csomagban meghirdetett öt földfelszíni digitális televíziós műsorszóró hálózat üzemeltetésére az AH és a Digital Broadcasting Kft., a VHF sávban működő földfelszíni digitális rádiós műsorszóró hálózat üzemeltetésére pedig az AH és a Magyar Rádió Zrt. pályázott. Alaki kifogás egyetlen pályázattal szemben sem merült fel.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.