A Google különösebb hírverés nélkül, blogján tudatta, hogy elindította Lively nevű szolgáltatásának teszt verzióját. Az alkalmazás célja, hogy előbbé, változtosabbá és szórakoztatóbbá tegye az online kommunikációt – tudósít a New York Times.
Ennek érdekében a hagyományos két dimenziós karakterek helyett a Lively segítségével 3D-s avatart készíthetünk. A saját tervezésű virtuális személyisünket a szintén személyre szabott chat szobánkban mutathatjuk meg másoknak. A csevegés buborékokban szövegként jelenik meg a képernyőn. A csetszobákban egyszerre húszan tartózkodhatnak, a virtuális helyiség falait pedig igény szerint YouTube videókkal, képekkel díszíthetik fel a résztvevők. A nagyobb nyilvánosság érdekében a csetszobák könnyedén beilleszthetőek blogokba vagy akár videóként is feltölthetőek a YouTube-ra.
</object
A szoftver kifejlesztéséért felelős Niniane Wang azt állítja, a Lively a Google 20 százalékos szabálya segítségével jött lére. A mérnök arra utal ezzel, hogy a keresőóriás üzleti filozófiája szerint minden alkalmazottnak egy héten egy munkanapot a saját projektjeik kifejlesztésével kell tölteniük. Wang szabadidős tevékenysége gondot okozhat az esetleg konkurenciát jelentő Second Life tulajdonosai számára. A virtuális világot üzemeltető Linden Labs viszont nem lát okot az aggodalomra, véleményük szerint ugyanis az ő alkalmazásuk többet jelent három dimenziós alkalmazásnál. A cég vezérigazgatója szerint a Second Life keretében a legkülönbözőbb tevékenységeket lehet űzni, a felhasználók virtuális
érintkezései során egy millió dollárt cserél gazdát naponta.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.