"Úgy tűnik, a babák mosolya természetes kábítószer az anyák számára" – nyilatkozta az MSNBC-nek Lane Strathearn, a Texasi Gyermekkórház munkatársa, aki huszonnyolc első gyerekes anyát vizsgált meg. A teszt során az anyák agyi tevékenységét Funkcionális MRI készülékkel figyelték, a babák viselkedését összevetették az anyák reakciójával.
A mérés kimutatta: amikor az öt-tíz hónapos gyerekek mosolyogtak, az anyák dopaminért felelős területe aktívabbá vált. Ez a terület felelős a kábítószer-függőségért, valamint a szex, illetve az étel által okozott örömérzetért is. A szakértő szerint a jelenség biológiai szempontból indokolható, mivel az anyákat arra sarkallja, hogy törődjenek a kicsikkel.
A tesz emellett a szomorúság által kiváltott anyai reakciókat is magába foglalta. Érdekes, hogy az anyák nem mutattak különösebb reakciót a saját, szomorúnak tűnő gyerekeikkel kapcsolatban. Az anyák agyi tevékenysége minden, síró baba látványára azonos volt. Az viszont továbbra is rejtély, hogy a kimutatott agyi reakciók ösztönösek-e vagy a szocializáció során sajátíthatóak el.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.