Budapest meglehetősen olcsónak számít. Magyarország a nemzetközi összehasonlításban kedvező árakkal jelenik meg, és ez a trend 2008-ban is folytatódott. Budapesten egy szállodaszobáért a felmérés szerint átlagosan 123 eurót kérnek egy üzleti vendégtől. Ausztriában hasonlóak a trendek, ám itt az árszint valamivel magasabb: Bécsben egy szoba átlagosan 162 euróba került az első félévben. Németországban ugyancsak alacsonynak lehet mondani a hotelek árszintjét. Frankfurtban átlagosan 181 eurót, Münchenben 154 eurót és Berlinben 134 eurót kérnek egy szállodaszobáért.
Abu Dhabi először került fel a legdrágább tíz város közé, az áremelkedés mértéke 23 százalék volt. Észak-Amerikában viszont stagnálnak a szállodaárak: New Yorkban ugyanannyit, Houstonban három százalékkal, San Franciscóban két százalékkal kellett kevesebbet fizetni a szobákért.
A felmérésből az is kiderült, hogy az üzletemberek egyre „okosabban” utaznak: kiemelten odafigyelnek a költségekre és nagy hangsúlyt helyeznek a kiadások megtérülésére. Jól látszik ez például abból, hogy csökkent az üzleti célú tartózkodások átlagos időtartama. A költségtakarékosság jegyében rövidebbek az üzleti utak, egynapos találkozókat vagy videokonferenciákat tartanak, vagy egyszerűen csökkentik a céges megbeszélések számát.
Egyre több az olyan vállalat, amely költségcsökkentési célból bizonyos részlegeit egyre nagyobb mértékben telepíti a fejlődő országokba. Ezekben az államokban már beindult a növekedés, hogy lépést tudjanak tartani az igényekkel. Jó példa erre az indiai Mumbai városa. Ezekben a városokban a szobák iránti kereslet meghaladja a kínálatot és az új szállodák nagyrészt csak a legmagasabb kategóriákban épülnek. Ez pedig továbbra is felviszi a szobaárakat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.