S ez már nem az első kudarca a vezetésnek, miután 2006-ban nem sikerült a fúzió az osztrák villamosipari társasággal (Verbund) sem, igaz, az a hazai belpolitika ellenállásán bukott meg - szögezi le a lap.
Arra számíthatott az OMV vezetése, hogy Budapest ellenáll, és az sem kifogásolható, hogy a társaság - miután békés úton nem sikerült az ügyet előbbre vinni - keményebb módszerekhez folyamodott, hiszen a nemzetközi gazdaság világában nem karitatív szempontok érvényesülnek, hanem kőkemény a verseny, s egy ellenséges átvétel is lehet sikeres. Az előkészítés azonban több mint hiányos volt - írja a lap.
Mindamellett a lap megállapítja, hogy az akció végtére is nem a "pannon blokádtechnikán" bukott el, hanem az EU ellenállásán. Az OMV azonban ahelyett, hogy időben támogatást keresett volna Brüsszelben a magyarok olykor hajmeresztő módszerei ellen, még az EU versenyjogi aggályait sem tudta megfelelően eloszlatni. Márpedig, ha ezeket az aggályokat nem sikerül az OMV számára elfogadható áron tisztázni, akkor az egész ügyletre fordított kiadásokat eleve meg lehetett volna spórolni - olvasható a lapban.
A Der Standard is elsősorban azt emeli ki, hogy az ügy igen kínos Wolfgang Ruttenstorfer OMV vezér számára. A lap azt írja, hogy a bécsi üzemanyag kereskedők kizárólag magukra és a társaság profitjára gondoltak, a fogyasztókra azonban nem, míg Brüsszel éppen a fogyasztókra gondolva húzta keresztül az OMV számításait egy kvázi monopolizált közép-európai olajkonszern létrehozatalával kapcsolatban.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.