A sürgősségi ellátás fejlesztéséről, a mentésről, légimentésről szóló uniós pályázat kiírására várhatóan kora ősszel kerül sor - tájékoztatta a VGO-t az Egészségügyi Minisztérium sajtóirodája. A tárca - a múlt heti helikopter tragédiát követően - elemezte a mentés helyzetét. Arra jutott, hogy 2002-ig a légimentés korszerűtlen Mi-2 gépeket használt melyeket 2006 –tól cseréltek le a korszerű helikopterekre.
Jelenleg öt Eurocopter EC135 T2, és három Eurocopter AS 350B Ecureuil áll a betegek rendelkezésére. 2002 és 2006 között átlagosan évi 700 milliót, a nagyjavításra pedig 600 milliót fordított, 2006-ban 800 milliót, 2007-ben pedig 1 milliárd 300 milliót fordítottak e célra. Az idén az összeg 1 milliárd 500 milliót. A minőségi fejlesztés során az egyik cél az országos lefedettség biztosítása, korszerű eszközpark kialakítása, és a legmagasabb szintű szakemberképzés megszervezése volt. A helikopterek a legmodernebb orvostechnikai eszközökkel vannak felszerelve, így a légimentés technikai és szakmai feltételei európai szinten biztosítottak.
Hat légimentő bázis üzemel Magyarországon: Budaörsön, Miskolcon, Pécsett, Debrecenben, Sármelléken, Balatonfüreden. A füredi légimentő bázis az országban az egyetlen olyan, ahol együtt található meg a földi- és légimentő-járművekkel felszerelt eszközpark. A hat légimentő bázis hamarosan kiegészül, hiszen ezen a héten hirdetik ki a szentesi légibázis építésére kiírt közbeszerzési eljárás eredményét, a bázis a tervek szerint decemberig épül fel. A szentesi légimentő-bázis felépítéséig ősszel megnyitják a szolnoki ideiglenes bázist. A légimentés új koncepciójának megfelelően a szakemberek speciális képzéseken vesznek részt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.