A csúszást az adminisztratív, eljárásjogi és jogszabályi változások időigényes voltával indokolta az ügyvezető igazgató.
A bruttó 433 megawatt teljesítményű gáz- és gőzerőmű kétmillió fogyasztó ellátását lesz képes biztosítani. A rendkívül magasnak számító nettó 58 százalékos hatásfokot egy gázturbinás és egy gőzturbinás berendezés kombinációjával érik el.
A működéshez szükséges földgázt 13 kilométeres föld alatti gázvezetéken juttatják el az erőműbe. A megtermelt áramot egy 400 kilovoltos nagyfeszültségű vezetéken táplálják a magyar villamosenergia-rendszerbe.
A gönyűi kombinált ciklusú erőmű az első országos jelentőségű erőművi létesítmény, amelyet az E.ON Magyarországon épít fel. Tervezése során számoltak egy esetleges bővítéssel, amellyel 800 megawattra növelnék a kapacitását.
Az erőművet a beruházó budapesti székhelyű E.ON Erőművek Kft. működteti majd. A társaság a német E.ON Krafwerke GmbH 100 százalékos leányvállalata.
Közel 18 hektáron már elvégezték a feltöltést és az árvízmentesítést, most folyik a Duna-parti védőrendszer kialakítása. Ezzel párhuzamosan a fővállalkozó Siemens konzorcium már a beruházás feltételeinek megteremtésén dolgozik. (A konzorciumot a Siemens németországi anyavállalata és a magyarországi leányvállalata hozta létre.)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.