A fejlesztés az első lépés lehet egy fajta "audió- virtuális valóság" kifejlesztéséhez, amely nagy segítséget jelenthet a látássérülteknek és a látók közösségének is – fejtette ki a fejlesztő Michigani Egyetem elektronikai és számítástechnikai tanszékének tanára a The Register hasábjain.
A találmány egyszerű ötleten alapul: a vásárlók kapnak egy egyedi azonosítószámmal rendelkező hordozható eszközt, aminek adatait rögzítik egy weboldalon. Ezek után a szolgáltatók, üzletek, önkormányzatok betáplálhatják a megfelelő adatokat a rendszerbe. Ha a felhasználó az utcára lép, magával viheti a szerkezetet, ami az utcán elhelyezett kommunikációs pontok jeleit fogja és továbbítja hang formájában a felhasználó fülébe. Az információ átadás bluetooth-szal történik, mivel ez a technológia ma már széles körben elérhető.
A hordozható kis központi egység mindössze húsz dollárba kerül, a rendszer egyelőre tesztüzemben működik. A tervek szerint hamarosan új platformokra települ, többek között a Google Android nevű mobil operációs rendszerére. A fejlesztők szerint a Talking Points sikeres garantált, mivel kedvező áron, hely– és érdeklődésfüggő információkat juttat el a célcsoportokhoz, szemben a GPS-szel.
The Register - VGO-->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.