Az első helyezett a Business Week csapata szerint a Microsoft vezérigazgatója. Steve Ballmernek ugyanakkor minden erejét be kell vetnie, ha talpon akar maradni a Google-lal szemben, hiszen a szoftverek egyre inkább a web felé terjeszkednek. Ballmer egyelőre 1,8 milliárd dollárnyi profittal számolhat havonta, de kérdés, hogyan boldogul most, hogy Billl Gates végleg visszavonult?
A második helyet Mitchell Baker szerezte meg, ő a hölgy, aki négy évvel ezelőtt útnak indította a Firefox böngészőt, amely mostanra globálisan húsz százalékos részesedést szerzett a böngészőpiacon. A Mozillának most saját partnere jelenti a legnagyobb konkurenciát, de Baker szerint az, hogy a Google is bemutatta saját böngészőjét, rákényszeríti őket arra, hogy a legjobbat hozzák ki magukból.
Jeff Bezos ügyesen némította el a kritikusokat, amikor tizennégy évvel ezelőtt alapított cégének részvényei rakétaként emelkedtek. Az Amazon az innovációt helyezi előtérbe, az olyan új termékek, mint a Kindle vagy a cloud computing bevezetése sorolják Bezos-t a harmadik helyre.
Sergey Brin, Larry Page és Eric Schmidt. Több mint 18 ezer alkalmazott, 16.2 milliárd dollárnyi profit az eladásokból – a Google ötödik helyre sorolt triumvirátusához nem szükséges több kommentár.
Jeff Clavier nevét bizonyára kevesebben ismerik, mint a fentieket, ennek oka, hogy a befektető nem keresi a reflektrofényt. A többek között a SoftTech VC-t alapító Clavier specialitása a "start-up" vagyis a cégek elindítása és felfuttatása, majd – esetleg – nyereséges eladása. Nem csoda, ha a web 2.0 konferenciákon körbezsongják a vállalkozók a hatodik helyezettet.
Szintén a "start-upban" érdekelt Paul Graham, az Y Combinator alapítója. A programozóból lett vállalkozó cége minden évben húszezer dollárt ajánl fel az ígéretes számítástechnikai kezdeményezések tulajdonosainak. Az innováció előtérbe helyezése a hetedik helyet szerezte meg Grahamnek.
Cambridge-ben végzett, tizenkét könyvet írt, de a világ mégis bloggerként ismerte meg a nyolcadik helyre sorolt Arianna Huffingtont. A választások közeledtével havonta 8 millió ember olvassa a Huffington Postot. A szerző következő terve egy helyi hírhálózat kialakítása.
Abbahagyta a főiskolát, DJ-ként is dolgozott, most pedig az egyik legváltozatosabb tevékenységi körű vállalkozó Joi Ito. A kilencedik helyre sorolt Itot a modern üzlet egyik legnagyobb gondolkodójának tartják: részt vett a World of Warcraft és több közösségi hálózat megtervezésében, résztulajdonos a Flickr képmegosztóban és sok más egyéb mellett a Creative Commons vezérigazgatója. Mint a lap fogalmaz: ha megszólal, mindenki figyel rá.
A tizedik Steve Jobs 1996-ban vett át a haldokló Apple-t és talán nem érdemes részletezni, mivé alakítottá át a céget. Az iTunes mostanra az Egyesült Államok legnagyobb zenei forgalmazója lett, lekörözve az elektronikus és valódi boltokat is. 2007-ben újabb fordulattal a vezeték nélküli világra figyel Jobs, eddig kiugró sikerrel.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.