Jelentősen átdolgozták a pártok a médiatörvényt, de annak lényege alig változna. Az új javaslat szerint a politika megtartaná eddigi befolyását.
Új Nemzeti Médiahatóságot hoznának létre, amelynek hatósági jogosítványai messze túlnőnének a mai ORTT jogi lehetőségein. Annyira, hogy több szakértő egyenesen médiarendőrség felállításáról beszél. Az ötpárti egyetértéssel kidolgozott szabályozási terv lehetővé tenné, hogy a médiahatóság "magánszemélytől és szervezettől bekérjen adatot" – írja a Népszabadság.
Az új törvénytervezet házkutatásra jogosít tévéknél, rádióknál. Bármely helyszínt átkutathat, oda a tulajdonos (birtokos) akarata ellenére is beléphet - igaz, csak bírósági engedéllyel. A hatóságnak erre akkor lenne joga, ha piacelemzési eljárást folytat, vagy ha a médiapiaci verseny tisztasága érdekében hozott kötelességek megtartását vizsgálja. Ezzel szemben általánosságban jogosult adathordozókról tükörmásolatot készíteni, az azon tárolt adatokat átvizsgálni, az üzleti titkokat korlátlanul megismerni.
Bayer Judit médiajogász szerint az új hatóság jogosítványai a középkori inkvizícióhoz tennék hasonlatossá az új médiahatóságot. A rendőrségi jogkörök alkalmazása már csak azért is abszurd, mert ezekben az esetekben többnyire nem történik bűncselekmény.
A reklámvétségekkel, emberi méltóság megsértésével, a gazdasági szabálytalanságokkal szemben az alkotmány által is szigorúan védett szólásszabadság joga áll, amely súlyosan sérülhet. Bayer pozitívumként említi, hogy az új szabályozás megteremti a vezérigazgatók (ők vezetnék a jelenlegi elnökök helyett a köztévét és közrádiót), egyes esetekben a felelős szerkesztők személyi felelősségét.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.