A Berkeley egyetemen végzett kutatás eredménye: még ekkora válaszadási rátánál is töb millió dolláros nyereségre lehet szert tenni évente - írja a BBC.
A teszthez saját maguk is spammelőkké váltak: rácsatlakoztak egy létező spam-hálózatra, és annak vizsgálták meg egy alrészét. Az általuk használt Storm hálózat mintegy egymillió otthoni számítógépet használ leveleinek terjesztésére - a kutatók ebből 76 ezret. A levelekben egy hamis gyógyszercég képviselőinek adták ki magukat.
A levelek egyik fele a vállalat honlapjára kalauzolt, ahol gyógykészítmények vásárlását kínálták fel. Azonban a fogyasztó minden alkalommal hibaüzenetet kapott, amikor ráklikkelt a gombra, hogy hitelkártyájának adatait elküldje.
Majd négy hétnyi teszt és 360 millió kiküldött e-mail után csupán 28 felhasználó jutott el a vásárlásig. Mégis, ez a 0,00001 százalékos válaszadási ráta is elég lett volna ahhoz, hogy 2 731,88 dollárt "keressenek", azaz több mint napi 100 dollárt. Mindezt felkerekítve a kutatók szerint egy a Stormhoz hasonló hálózatot működtetők naponta 7 ezer, évente több mint 2 millió dollárt keresnek.
Mégis ez rácáfol olyan eszmékre, miszerint a spammelők ennek az összegnek többszörösét keresik. A kutatás egyben azt suggalja, hogy az efféle bűnözők igenis érzékenyen reagálnak bizonyos szabályzati változásokra. Már így is nagyon oda kell figyelniük kampányaik tartalmára.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.