BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

"A Microsoftnak annyi"

Keith Curtis több mint egy évtizeden keresztül dolgozott a Microsoftnak, ám 2004-ben kilépett. Most megjelent könyvében kijelenti: a nyílt forráskódú szoftvereké a jövő.

Keith Curtis 1993-tól 2004-ig dolgozott a Microsoftnál és most After the Software Wars (A szoftver háborúk után) című könyvével jelentkezik. A mű a Lulu.comról tölthető le, a weboldal a saját könyvüket kiadó szerzők és elektronikus olvasók találkozási pontja.

A szerző véleménye szerint a Microsoftnak hosszú távon "annyi", mivel a jövő a nyílt forráskódú szoftvereké, aminek az óriáscég mindig is ellenállt. Hiába fogadta be a szabadon felhasználható programok ötletét az I.B.M. vagy az Apple, a Microsoft csak kisebb engedményeket tett, azzal érvelve, hogy összességében jobban megéri megvásárolni a szoftvereket – írja a New York Times.

Curtis egy programozó logikájával vezeti le, hogy a XXI. század a nyílt forráskódú szoftvereké, mivel ezek hasznosítják a társadalom közös tudását, legyen szó akár űrutazásról, akár mesterséges intelligenciáról.

"A gyorsabb technológiai fejlődés kulcsa a szabadon felhasználható szoftver. Az ingyenes és a "fizetős" programok közötti különbség olyan, mint a tudomány és az alkímia eltérése. A tudomány korszaka előtt az alkimisták őrizték titkaikat, hogy csak ők részesülhessenek a haszonból" – fejti ki Curtis.

A programozó húsz évesen csatlakozott a Microsofthoz, ahol a Windows, az MSN és az Office szoftvereken dolgozott. Saját bevallása szerint azért hagyta el a céget, mert már untatta a munkája, mint mondta: sokkal kevesebbet tanult a tizenegyedik évben, mint az elsőben.

Ugyanakkor nem keserűséggel gondol vissza a Microsoftra, ahol sokat tanult, jól keresett és néhány briliáns elme mellett dolgozott. "Mint sok más dolog az életben, ez is jó volt, amíg tartott".

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.