Január 1-jétől ráadásul több változtatást is bevezetnek, például az egységes budapesti bérletet. Az új bérlettel a főváros közigazgatási határain belül használni lehet a MÁV és a Volán járatait is. Fontos tudni, hogy igazából nem a budapesti egyesített bérlet bevezetése az újdonság – már több éve létezik –, hanem az, hogy a „régit” megszüntetik. Így valójában nem 8 százalékos az emelés, hanem sokkal több.
A Fővárosi Közgyűlés döntése alapján az egységes budapesti bérlet ára 9000 forint lesz, amely a tanulóknak, nyugdíjasoknak és kisgyerekeseknek 3550 forintba kerül. „A következő évben egy vonaljegy ára 290, a helyszínen váltott vonaljegy 400, a 10 darabos gyűjtőjegy pedig 2600 forintba kerül majd” – mondta Kiricsi Karola. A BKV szóvivője hozzátette: a jövő évtől a társaság ismét bevezeti az úgynevezett negyedéves bérletet, amelyet tetszőleges kezdőnappal lehet megváltani, és a kezdőnaptól számított 100 napig lesz érvényes. Ennek ára 27 ezer forint, a tanulóknak és a nyugdíjasoknak 10650.
Januártól a vonaljegyeket a metró területén 60 percig lehet használni úgy, hogy a metróvonalak közötti átszálláskor nem kell új jegyet kezelni, továbbá a vonaljegy újra érvényes lesz az éjszakai járatokon is. „A helyszíni pótdíj hatezer forintra drágul. A 30 napon belül befizetett pótdíj 12 ezer, míg az ezután rendezett tartozás 24500 forintba kerül januártól. A bérlet utólagos bemutatásáért 3 ezer forintot kell majd fizetni” – hangsúlyozta Kiricsi Karola.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.