A „Bosch Életre Tervezve Díj”-ra január végéig lehet regisztrálni a Bosch honlapján. A hallgatók eltérő autóipari fejlesztési feladatok közül választhatják ki a nekik legjobban tetszőt, amelyhez egy konzulenst és szükség esetén technikai hátteret ajánl a vállalat. A legtehetségesebb diákok komoly nyereményekre számíthatnak: a dobogós helyezettek németországi utat, havi ösztöndíjat, laptopot és Bosch termékek vásárlására szóló utalványt kapnak.
A további húsz tehetséges pályázó egy teljes tanévre szóló ösztöndíjat kap a Bosch-tól. A Bosch csoport magyarországi gyárai évek óta kínálnak lehetőséget a műszaki felsőoktatásban tanuló diákok számára. Hatvanban, Miskolcon és Budapesten, évről-évre számos hallgató teljesíti szakmai gyakorlatát. A diákoknak továbbá lehetőségük van TDK, PhD és diploma dolgozataik megírására, amelyben folyamatos támogatásra számíthatnak a vállalat csoporttól.
Thomas Beyer kiemelte, hogy Európa sok más országához hasonlóan Magyarországon is egyre nagyobb az igény képzett szakemberekre, így a cégcsoport nemzetközi céljainak megfelelően hazánkban is az oktatásra és a szakemberek képzésének támogatására kíván jelentős hangsúlyt fektetni. Ezért a német csoport kiemelt támogatója a hazai felsőoktatásnak. Elsőként 2005-ben alapított mechatronika tanszéket a Miskolci Egyetemen, 2007-ben pedig 3 éves megállapodást kötött a BME-vel. Ennek keretében egy utóipari laboratóriumot, egy Viscom képfeldolgozó berendezést valamint szakkönyveket ajándékozott az intézménynek. Az idei évben összesen 75 millió forinttal támogatta a BME villamos és gépészmérnöki karain folyó oktatást. Idén nyáron a Dunaújvárosi Főiskolán avatott laboratóriumot és a BMF Neumann János karának adott megbízást egy úgynevezett „Intelligens kisautó” fejlesztésére.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.