BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Mérnökhallgatóknak hirdet pályázatot a Bosch

Az autóipar termelésének lassulás nem lehet hatással a K+F tevékenységekre, hiszen a mai fejlesztések várhatóan 4-5 év múlva kerülnek piacra - mondta Thomas Beyer a Bosch csoport magyarországi képviselője annak kapcsán, hogy a cég pályázatot indít a műszaki felsőoktatásban tanulók számára „Bosch Életre Tervezve Díj” címmel. A pályázatra bárki jelentkezhet, aki még nem fejezte be az egyetemet és gépész, illetve villamosmérnöki karra jár.

A „Bosch Életre Tervezve Díj”-ra január végéig lehet regisztrálni a Bosch honlapján. A hallgatók eltérő autóipari fejlesztési feladatok közül választhatják ki a nekik legjobban tetszőt, amelyhez egy konzulenst és szükség esetén technikai hátteret ajánl a vállalat. A legtehetségesebb diákok komoly nyereményekre számíthatnak: a dobogós helyezettek németországi utat, havi ösztöndíjat, laptopot és Bosch termékek vásárlására szóló utalványt kapnak.

A további húsz tehetséges pályázó egy teljes tanévre szóló ösztöndíjat kap a Bosch-tól. A Bosch csoport magyarországi gyárai évek óta kínálnak lehetőséget a műszaki felsőoktatásban tanuló diákok számára. Hatvanban, Miskolcon és Budapesten, évről-évre számos hallgató teljesíti szakmai gyakorlatát. A diákoknak továbbá lehetőségük van TDK, PhD és diploma dolgozataik megírására, amelyben folyamatos támogatásra számíthatnak a vállalat csoporttól.

Thomas Beyer kiemelte, hogy Európa sok más országához hasonlóan Magyarországon is egyre nagyobb az igény képzett szakemberekre, így a cégcsoport nemzetközi céljainak megfelelően hazánkban is az oktatásra és a szakemberek képzésének támogatására kíván jelentős hangsúlyt fektetni. Ezért a német csoport kiemelt támogatója a hazai felsőoktatásnak. Elsőként 2005-ben alapított mechatronika tanszéket a Miskolci Egyetemen, 2007-ben pedig 3 éves megállapodást kötött a BME-vel. Ennek keretében egy utóipari laboratóriumot, egy Viscom képfeldolgozó berendezést valamint szakkönyveket ajándékozott az intézménynek. Az idei évben összesen 75 millió forinttal támogatta a BME villamos és gépészmérnöki karain folyó oktatást. Idén nyáron a Dunaújvárosi Főiskolán avatott laboratóriumot és a BMF Neumann János karának adott megbízást egy úgynevezett „Intelligens kisautó” fejlesztésére.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.