Henry Paulson egy New York-i gazdasági fórumon nyilatkozott arról, hogy szeretnék, ha a detroiti autógyártók "rendezetten" menjenek csődbe és építenék újra magukat, ha már ez elkerülhetetlen – jelenti az AP.
A Bush-kormány ugyanakkor szeretné elkerülni a csődöt, ezért jelenleg a gyorssegély lehetőségeit tekintik át. Lehetséges, hogy a Fehér Ház még ma nyilvánosságra hozza, hogyan képzeli az életmentő injekció beadását a detroiti hármaknak. Paulson szerint a legfontosabb a cégek revitalizálása, a külföldi riválisokkal szembeni megerősítése – bár az utóbbi szerinte reorganizáció nélkül nehezen elképzelhető, de talán megvalósítható.
A Chrysler, a GM és a Ford csütörtökön egyöntetűen úgy nyilatkozott: a csőd nem járható út számukra. Egyetértett ezzel az autógyári dolgozókat képviselő szakszervezet is. A cégek azzal érvelnek, hogy egy csődeljárás alatt álló gyártótól senki nem vásárolna autót, hiszen nem látja biztosítottnak a szerviz- és alkatrészellátást.
A "rendezett" és a "rendezetlen" kifejezések mögött valós elképzelések állnak. A rendezetlennek nevezett csődeljárás esetén a cégek működését teljesen beszüntetik, vagyontárgyait pedig értékesítik. A rendezettnek titulált eljárás más jogcímen indul és ebben az estben a cég a csőd ellenére tovább működhet. A Fehér Ház sajtófőnöke a CNN műsorában kijelentette, hogy egy rendezetlen csőd elviselhetetlen csapást jelentene az amerikai gazdaság számára. Az autókereskedők szövetsége viszont kategorikusan elutasította csődeljárás bármely formáját.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.