BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Örülnek Kaposváron, jöhet a fejlesztés

Kilenc kiemelt kórház és klinika pályázott az egészségpólus program forrásaira. Az eredetileg e célra szánt pénzt 95,2 milliárdra növelote a kormány. Csúcsintézmények alakulhatnak ki a régiókban.

Minden eddiginél jelentősebb fejlesztésekre készül a kaposvári Kaposi Mór oktató Kórház - tájékoztatott Repa Imre, a kormány szerdai, nyolc hazai kórházat érintő döntésével kapcsolatban. E szerint a kórház több mint 11 milliárd forint támogatás kap tömbösítési programjának megvalósítására a Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program keretében. A 37 klinika ágban 400 ezer ember ellátását biztosító súlyponti kórház főigazgatója közölte: "az első kapavágásra" a tervek szerint ősszel kerül sor. A beruházással, amelynek célja, hogy megszűnjön a gazdaságtalan, elavult szakmai struktúrájú pavilonos rendszer, azaz a jelenlegi 45 épület helyett egy épülettömbben biztosítsák a betegek ellátását, három év alatt készülnek el. A Kormány szerdán az „Infrastruktúra-fejlesztés az egészségpólusokban” című pályázati konstrukcióban korábban meghatározott 75 milliárd forint támogatási keret 10,2 milliárd forinttal történő emeléséről döntött. Így a támogatási keret 85,2 milliárd forintra nőtt, ami az önrésszel kiegészülve 94,6 milliárd forint összértékű fejlesztést jelent, a támogatás intenzitása minden esetben 90 százalékos mondta Vojnik Mária, az egészségügyi tárca államtitkára. Megtudtuk, hogy a kaposvári kórház mellett további nyolc intézmény is pályázott. Ezek között van a szegedi-, pécsi és debreceni tudományegyetem, a nyíregyházi-, kecskeméti-, miskolci, a győri és a székesfehérvári kórház. Ez utóbbi első körben a kilenc pályázat közül a legalacsonyabb pontszámot ez utóbbi pályázó érte el, így tartaléklistára került. Cél a progresszív ellátás legmagasabb szintjén szolgáltató csúcsintézmények fejlesztése az erőforrások, speciális ellátások koncentrálásával, a korszerű technológiák befogadását támogató, költség-hatékonyan működtethető ellátórendszer kialakítása, a drágán működtetett telephelyek és pavilonok számának csökkentése, illetve a tömbösítés, épületbővítés, korszerűsítés, az orvostechnológiai fejlesztés, valamint a régióban a szakmai koordinációval a párhuzamosságokat felszámoló, magasabb színvonalú ellátásokat nyújtó csúcsintézmények létrehozása.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.