E szerint az olyan óriások, mint az Allianz, a BASF vagy a Porsche mellett már a közepes vállalkozások is mind nagyob számban fedezik fel maguknak ezt a társasági formát. Míg az SE-k első regisztációs évében, 2005-ben csupán 21 cégnevet jegyeztek be, 2008 végére 318-ra emelkedett az ilyen formában működő vállalkozások száma.
A bejegyzések számát tekintve a német, illetve a csehországi vállalkozások járnak az élen, míg az olyan nagy tagállamokból származó cégek, mint Franciaország vagy Nagy-Britannia, alig mutatnak érdeklődést az SE-vé válás iránt, lengyel, spanyol vagy olasz részről pedig még senki nem élt a lehetőséggel.
Magyarországon a Graphisoft 2005, a belőle kivált Graphisoft Park ingatlanfejlesztő 2006, a tevékenységi kör átalakítása után főleg szintén ingatlanfejlesztéssel és -kezeléssel foglalkozó Fotex pedig 2008 óta működik SE-ként.
Az SE vállalati forma választása mögött többféle motívum is meghúzódhat – mutat rá a Handelsblatt. Sok esetben a munkavállalói érdekérvényesítés gyengítése a cél, mivel ennél a formánál elmosódik a határ a német típusú társasági jog által rigorózusan különválasztott igazgatótanács és felügyelőbizottság között.
Emellett a telephely adózási vagy egyéb szempontok alapján más országokba történő helyezésével, illetve a leányvállalatok külföldi alapításával járó jogi hercehurca is megkerülhető.
A cikk teljes terjedelemben itt olvasható
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.