A főösszegből 11 milliárdot vállalatok kapnak tőkejuttatásként, további 11 milliárdot közvetlenül az állami költségvetésből folyósítanak különféle fejlesztések céljára, a fennmaradó 4 milliárdot az állami nagyvállalatok költik el, korszerűsítendő a vasúti és energetikai infrastruktúrát, illetve a postai szolgáltatásokat. A kormányfő hétfőn Lyonban közölte, hogy a 26 milliárd euróból 10 milliárdnak a felhasználását véglegesítették, ezt már ezen a héten elkezdik folyósítani.
A keresletélénkítő csomagtervet úgy állították össze, hogy az egyúttal jól szolgája a gazdaság dinamizálását – mondta a részletek ismertetésekor a miniszterelnök. Francois Fillon „az egész nemzet mozgósítására” alkalmasnak nyilvánította a programot, amellyel szembe lehet szállni a válsággal. Az ottani politikai frazeológia gyöngyszemeit felsorakoztatva a kormányfő felszólította honfitársait, hogy „kart-karba öltve lépjenek fel, és higgyenek a kibontakozáshoz szükséges képességeikben”. Fillon maga vezeti azt a tárcaközi bizottságot, amely a terv végrehajtását felügyeli. A testületbe a minisztériumok kétharmada delegált munkatársakat. A közlekedési infrastruktúra fejlesztésére 870 millió eurót fordítanak, ebből 400 millió megy a közutakra, 300 millió a vasútra, 170 millió jut a kikötőkre és a folyami hajózásra.
A felsőoktatás összesen 731 millió eurót kap, amiből nagy számban újítanak fel kollégiumi férőhelyeket, és oktatási intézményeket. További 620 millió megy a nemzeti kulturális örökség támogatására, például emlékhelyek, középületek és műemlékek karbantartására. A helyhatóságok 2,5 milliárd euróhoz jutnak soron kívül, ennek fejében azonban vállalniuk kell, hogy saját erőből is végrehajtanak kiegészítő beruházásokat. A legkisebb települések iskolái a digitális hálózatuk kiépítéséhez kapnak több pénzt. A munkaerő-felvétel ösztönzését egy 700 millió eurós külön-keret szolgálná, amiből kiterjesztik azok átképzését, akiket gazdasági okok miatt bocsátottak el, a mostani 7 oktatási irány helyett a jövőben 25 lesz. További 340 milliót lakásépítések támogatására szeretnének fordítani, amivel összesen 100 ezer új otthon létrehozatalát szeretnék kiváltani, megduplázva a szubvencionált hitelek számát. Városi rehabilitációra 350 millió eurót szánnak, további – kisebb tételek – jutnának az emberhez méltatlan lakáskörülmények felszámolására és a leghátrányosabb helyzetűek energiafogyasztásának támogatására.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.