Mi sem mutatja ezt jobban, mint hogy találmányát többek között New York-i, londoni, párizsi és tokiói kiállításokon csodálhatta meg a közönség. Az üvegbeton gondolata bő hét évvel ezelőtt, egy svédországi építészeti kurzus során fogant meg a fiatal feltalálóban, aki 2001-ben szerezte meg diplomáját a BME Építészmérnöki Karán. Ezután két évet töltött a svéd építészeti iskolában, amellyel még az egyetemi évek alatt, 1999-ben került kapcsolatba, amikor egy Erasmus-ösztöndíj keretében több hónapon át tanult a svéd fővárosban.
A 2001-es skandináviai sikeres kísérletezés után, 2002-ben jegyeztette be szabadalmát a fényáteresztő betonra. A találmány angol elnevezésének – Light-Transmitting Concrete – rövidítéséből származó nevet három évvel később alapított vállalkozására is találónak érezte, így jött létre a Litracon Bt., amely jelenleg is egy háromfős mikrovállalkozás formájában működik Csongrádon.
Ezért is okozott nagy, ám örömteli meglepetést, amikor nemrég a magyar kisvállalkozás egy jogvitában „maga alá gyűrte” a több millió eurós forgalmat bonyolító német nagyvállalatot, a Heidelberg Cementet (HeCe). A két cég közötti vita oda vezethető vissza, hogy néhány éve a HeCe komolyan érdeklődött a fényáteresztő beton gyártása iránt.
Végül a megállapodás nem köttetett meg, nem sokkal a tárgyalások lezárása után azonban a német vállalat Losonczi Áron találmányához kísértetiesen hasonló termékkel rukkolt elő a piacon. Többéves pereskedés után a bíróság végül a Litraconnak adott igazat a szabadalmi vitában, olyannyira, hogy jelenleg kártérítési per folyik a HeCe ellen. Losonczi Áron reméli, az eljárás már az idén lezárulhat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.