E cégek számára a krízis begyűrűzésének kezdete óta több új támogatási, pályázati konstrukció nyílt meg: részben a már meglévők kondícióit szabták át, részben újak jöttek létre, főként uniós források terhére. Ám korántsem mindegy, milyen hatékonysággal pályáznak a szektor vállalkozásai.
A K&H pályázati igazgatósága szerint a válságnak ebből a szempontból még kedvező hatása is lehet. Úgy látják: az előremenekülés lehet a kulcsa az idei évnek, ugyanis a gazdasági válság mérséklésére hivatott intézkedések akár növelhetik is a kis- és középvállalkozások által benyújtott pályázatok számát.
Mind a tenderek nagyobb keretösszege, mind a kis- és középvállalatok számára nyújtott kedvezményes feltételek erősíthetik a pályázási kedvet – fogalmazott Bognár Mihály, a K&H pályázati igazgatóságának vezetője. A krízis hatása három területen érinti súlyosan a vállalkozásokat. Egyrészt kevesebb hitelfelvételi lehetőség nyílik a nehezebben elérhető banki források miatt. Másrészt mind a hazai, mind az exportpiacok visszaesése kedvezőtlenül érinti a vállalkozásokat, harmadrészt várhatóan több tízezer munkahely szűnik meg az idén. A negatív gazdasági folyamatok mérséklésének egyik eszköze lehet a pályázati lehetőségek kiaknázása.
A kkv-k körében a legnépszerűbb, a technológiafejlesztéseket szolgáló, illetve komplett beruházásokat támogató kiírásoknál jelentős könnyítések segítik a vállalkozásokat. Az idén meghirdetett új tenderek eredményeként a korábbinál jóval szélesebb vállalkozói kör juthat hozzá a vissza nem térítendő támogatásokhoz.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.