Főként a hazánkban is könnyen megtermeszthető fajtáknál (tulipán, nárcisz, gerbera) volt mérsékelt a drágulás, ám azoknál a növényeknél, amelyeket nagy mennyiségben külföldről hoznak be, az áremelkedés mértéke is nagyobb volt, mint például a rózsánál – ebből télen az eladott mennyiség közel 80 százaléka importból származik –, amelynek szálját helyenként a megszokott ár másfélszereséért is árulták.
A nőnapi virágforgalom az éves értékesítési bevétel 10-15 százalékát teszi ki. Ám az idei nőnap vasárnapra esett, s ez a forgalom szempontjából nem a legideálisabb – panaszolták a megkérdezett kertészek és kereskedők. Már az idei első nagy, a virágforgalom szempontjából jelentős ünnepen, Valentin-napon is érződött a kereslet csökkenése az előző évhez képest, igaz, jóval kisebb mértékben, mint Nyugat-Európában.
Míg Németországban, Hollandiában 25-30 százalékos visszaesést is tapasztalhattak a kereskedők, Magyarországon csak helyenként, főként vidéken volt hasonló mértékű zuhanás – tájékoztatott Gombás Attila, a Magyar Virágkötők, Virágkereskedők Szakmai Egyesületének elnöke.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.