Feljelentést tesz a Vértesi Erőmű ismeretlen tettes ellen, különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés alapos gyanúja miatt, mivel álláspontja szerint felmerül azoknak a büntetőjogi felelőssége, akik 2008 végén az erőműnek jelentős anyagi hátrányt okozó áramvásárlási szerződéseket kötöttek.
Az erőmű tavaly Gálos Tibor akkori vezérigazgató vezetésével 210 megawatt villamos energia megvételére kötött szerződést, 11 áramkereskedővel. A tulajdonos MVM tájékoztatása nélküli kötelezettségvállalás Kapolyi László biztatására jött létre, aki az erőművet is meg akarta vásárolni. A lekötött energiát az erőmű Kapolyi cégének adta volna tovább.
Az iparmágnás azonban 2008. december végén "gazdasági lehetetlenülésre" hivatkozva felmondta az egyezséget, ezért a Vértesi Erőmű is szerződést bontott a kereskedőkkel, akik kezdetben 20 milliárd forintra becsülték az őket ért kárt.
Az MVM január elején azonnali hatállyal menesztette Gálos Tibort, valamint a teljes igazgatóságot, és kinevezte elnök-vezérigazgatónak Szabó Pál korábbi közlekedési és energiaügyi minisztert, aki nemzetközi jogászok bevonásával kezdett a helyzet rendezéséhez.
Sajtóértesülések szerint a kártérítési igény időközben kétmilliárd forintra apadt, ugyanis volt olyan vállalkozás, aki olyan áramért kért volna kártérítést, amelyet meg sem vásárolt.
Kapolyi László cégénél, a System Consultingnál az MTI megkeresésére korábban azt mondták: az igazolt kár mértékéig teljesíteni kívánják kötelezettségeiket a VÉRT felé.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.