Harsányi Imre tájékoztatása szerint december közepe óta nem termel a papírgyár. A 420 dolgozót nem bocsátották el, de fizetést két hónapja nem kaptak. A gyárban nincs villany, víz és gáz. A biztonsági szolgálatot egy bank megbízottai látják el, akik arra ügyelnek, hogy nehogy a megmaradt gépeket kivigyék az üzemből.
"A görög tulajdonosok el akarják adni a gyárat és a vevő kötelezettsége lesz az elmaradt bérek kifizetése. A tárgyalások alapján minden remény megvan rá, hogy április elsején újraindulhat a termelés" - mondta el az MTI-nek a Piszke Papír jogi képviselője, Berki Ádám.
A tüntetésen ismertették, hogy a vegyipari dolgozók szakszervezetének elnöke levelet intézett a görög nagykövethez, melyben leírta, hogy a vállalat vezetői a munkabérek kifizetése nélkül elhagyták Magyarországot. Paszternák György szakszervezeti elnök a nagykövet közbenjárását kérte a bérek kifizetéséhez. Lábatlanon 1993-ban privatizálták a papírgyárat, az üzem a görög Zeritis-csoport tulajdonába került, és részvénytársasággá alakult. Az üzemben toalettpapírt, papírszalvétákat és háztartási papírtörlőket gyártottak. Magyarországon a Zeritis-csoport érdekeltségébe tartozik a Szentendrei Papírgyár, és a papírhulladék-gyűjtéssel foglalkozó Budafok Recycling Zrt. A Piszke Papír honlapja szerint a lábatlani cég 2000-ben a Zeritis-csoport több mint 150 millió dolláros árbevételének csaknem egyharmadát adta.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.