A legnagyobb nyertesek közé tartozik James H. Simons, egy volt matematika tanár, aki 2,5 milliárd dollárt keresett Renaissance Technologies nevű, informatikai befektetésekre szakosodott hedge fundjával – írja az Alpha magazin alapján a New York Times . John A. Paulson az ingatlanpiac "ellen fogadva" aratott 2 milliárdot és a lap által "titokzatos pénzcsinálónak nevezett" Soros György is 1,1 milliárd dollárral lett gazdagabb 2008-ban.
Ugyanakkor a hedge fundok vezetőit sem hagyta érintetlenül a recesszió: 2007-ben még 22,5 milliárd dollárt keresett a top 25, míg 2008-ban ennek az összegnek már csak a felét gyűjtötték össze. Az alapok átlag 18 százalékot veszítettek, egy első vonalbeli hedge fund menedzsernek tavaly mindössze 75 millió dolláros profitot kellett szereznie, szemben a 2007-es 360 millióval.
Az elemzők szerint a hedge fundok aranykora lejárt, ugyanakkor a jövőben valószínűleg éppen a most ördögiként feltüntetett alapokra lesz szükség a gazdaság felélénkítésére, a Research Edge elemzője szerint John Paulson is egyike a jövő pénzembereinek. A technológiai befektetésekre szakosodott Paulson úgy nyilatkozott: befektetői nem bánják, hogy magas fizetést kap, aminek egyetlen dollárjához sem bónuszként jutott hozzá. Hasonlóan nyilatkozott a lista egy másik szereplője, Paul Touradji is, aki megérti a velük kapcsolatos közfelháborodást, de hozzáteszi: minden egyes zsebre tett dollár után sok dollárt nyertek az ügyeleiknek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.