A megváltozott rendszert azért nem fogadja el a Magyar Orvosi Kamara (MOK) mivel az orvosi szakma így csak korlátozottan élhet választási jogával. A legutóbbi kollégiumi választásoknál még csak a tagok 15 százalékát, általában három főt delegált a szaktárca vezetője - mondta Éger István, a MOK elnöke.
Az elmúlt idők során az orvosi szakmai kollégiumok jelentették egy-egy szakma (szakorvosi tevékenység) tudásalapú szerveződésének csúcsát. A szakmai kollégiumok tagjai általában az adott szakma művelőinek legjobbjai közül kerültek ki, és a testület, mint szakorvosi kérdésekben döntő legfelsőbb autonóm grémium létezett, egyben többnyire az adott időszak egészségügyi miniszterének is tanácsadó testületeként. Még a legutolsó kollégiumi választások alkalmával is csak az adott kollégium tagjainak körülbelül 15 százalékát delegálta a szaktárca vezetője (21-ből jellemzően 3 főt).
A szakmai kollégiumok megfelelő működése azért is kulcsfontosságú, mivel döntéseinek komoly gazdasági következményei vannak. Az ő szakvéleményük alapozza meg azoknak a gyógyítási eljárásoknak az elfogadását , amelyek nyomán egy-egy új gyógyszer, gyógyászati segédeszköz, gyógyeljárás társadalombiztosítási támogatásáról dönt az Országos Egészségbiztosítási Pénztár.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.