A Microsoftot több szempontból is hátrányosan érintette a válság: mind a háztartások, mind az üzleti szféra elhalasztotta a PC vásárlásokat és így a cég első számú bevételi forrásának számító Windows operációs rendszerből is kevesebb fogyott.
A netbookok elterjedésével ráadásul már az újonnan vásárolt számítógépekre sem feltétlenül installálják a Microsoft szoftverét. A harmadik tényező, hogy a vállalatok szívesebben fizetnek részletekben, az interneten keresztül a programokért, semmint hogy egy jelentős összeget egyszerre kelljen kiadniuk.
Mint arról a The Times beszámol, Chris Liddel pénzügyi igazgató a cég további gyengélkedésére számít a következő három hónapban, ugyanakkor a költségcsökkentés sebességét megfelelőnek találta (a Microsoft januárban 5 ezer fő elbocsátását jelentette be).
A nettó profit 32 százalékkal, 2,97 millió dollárra esett az első negyedévben, a cég a következő időszakra vonatkozóan nem adott előrejelzést.
A Fort Pitt Capital Group elemzője szerint a Microsoft eredményei részben örömre akadnak okot, a cég ellenőrzés alatt tartja a költségeket. Ugyanakkor – vélte Kim Caughey – a fogyasztói preferencia a Microsoft ellen dolgozik, a cégek költségcsökkentési üteme gyorsul, az olcsóbb netbookok elterjedése pedig mindenképpen rosszul érinti Redmondot.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.