Hernádi Zsolt szerint a tranzakció rengeteg furcsaságot tartalmaz, az oroszok minden előzetes tárgyalás nélkül úgy fizettek ki például 1,4 milliárd eurót - a tőzsdei ár dupláját - a pakettért, hogy előtte meg sem vizsgálták a társaság számait.
A magyar kormányzat felelősséget firtató kérdésre a szakember azt mondta: eddig nem történt meg, hogy Moszkva ellenséges felvásárlásba fogott volna, ha ez most így van, ez az első eset, a kormány ezért nem is készülhetett ilyesmire. Hernádi egyelőre nem tudta megmondani, hogy ellenséges felvásárlásról van-e szó, de hangsúlyozta: a Mol alapszabálya nagyon ügyel arra, hogy megakadályozza az ilyen jellegű tranzakciókat.
Váratlan és szokatlan volt az OMV magatartása is, az ügylet előtt osztrákok ugyanis semmiféle előzetes tájékoztatást nem adtak a magyar félnek, sőt, a tranzakció előtt egy héttel az OMV-vezér még azt mondta, ebben az évben nem tervezik értékesíteni a Mol-pakettet.
Hernádi arra számít, hogy az áprilisi közgyűlésen már megjelennek majd az oroszok, és igazgatósági tagságot kérnek. Ő nemmel szavaz majd, és abban bízik, hogy a többség is ezt teszi majd.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.