A modern infrastrukturális megoldásoknak köszönhetően az 50 ezer lakosra tervezett, Masdar nevű városrész csupán negyed annyi energiát és fele annyi vizet használ majd fel, mint egy átlagos, hagyományos technológiával épült városnegyed.
A projekt célja, hogy Abu Dhabi úttörővé váljon a fenntartható fejlődést biztosító, innovatív, környezetbarát technológiák kifejlesztésében. A 2016-ban felavatásra kerülő, arabul „forrás” jelentésű Masdar 25 év alatt 2 milliárd dollár értékű olajat takarít meg és 2 százalékkal járul hozzá Abu Dhabi éves GDP-jéhez.
A 6 négyzetkilométeren elterülő Masdar Abu Dhabi legújabb kezdeményezése annak érdekében, hogy az Emirátusok fővárosát a világ vezető tudományos kutatási fellegvárává tegye. A 70 ezer munkahelyet teremtő Masdar projekt része Abu Dahabi 2030-ig előirányzott fejlesztési tervének. A sivatagból kiemelkedő, új városrész környezetvédelmi szempontból több célt is kitűzött maga elé.
Masdar autómentes közlekedési és metró rendszere természetes energiaforrásokon alapul és a tervek szerint a városrész hulladéktermelését is minimalizálják. Míg egy hasonló méretű városnegyed több millió négyzetméternyi hulladéklerakóval képes élhető környezetet biztosítani, addig Masdar-nak gyakorlatilag egy négyzetméterre sincs szüksége. A városrész mindössze 200 megawatt, helyszínre telepített, megújuló energiát és napi 8 ezer köbméter tisztított vizet használ fel.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.