A szerződés felbontásáról szóló előterjesztés azt követően került a képviselő-testület csütörtöki ülése elé, hogy a HospInvest elnöke elismerte, a cég nem tudja megvalósítani azokat a fejlesztéseket az intézményben, amelyeket korábban írásban vállalt. Ez a szerződésszegés okot szolgáltat az önkormányzatnak a kontraktus felbontására - közölte Érsek Zsolt, a település szocialista polgármestere, a napirendi pont előterjesztője - idézi a bama.hu a távirati irodát.
A tervek szerint a jövőben egy teljes egészében önkormányzati tulajdonú társaság működtetné a kórházat, amely átvenné a HK valamennyi dolgozóját, illetve számítanak, pályázat alapján, befektetők bevonására. Ez utóbbiról júniusban tárgyal a testület - derült ki az ülésen.
Érsek Zsolt emlékeztetett arra, hogy a HospInvest, félmilliárd forintos beruházás keretében, a hatvani kórház épületegyüttesének teljes felújítását, illetve új műtőblokk kialakítását vállalta 2009. december 31-ig.
Ugyanakkor Kollányi Gábor, a HospInvest elnöke az önkormányzathoz írt levelében közölte, hogy nem tudja teljesíteni határidőre a vállalt kötelezettségeket - mondta a polgármester.
Ebben a helyzetben élt az önkormányzat a rendkívüli felmondás lehetőségével. A határozati javaslatot a 18 tagú szocialista többségű testület 14 tagja szavazta meg, míg a 4 fideszes városatya tartózkodott.
Szabó Zsolt, a Fidesz frakcióvezetője a szocialistákat tette felelőssé a kialakult helyzetért. Ugyanakkor Érsek Zsolt úgy vélekedett: a 2006-os döntésnek köszönhető, hogy ma működő, jövőképpel rendelkező kórházzal rendelkezik a város.
A HospInvest Zrt. április 3-án jelentette be, hogy csődvédelmet kér, miután a CIB bank, hiteltartozás fejében, leemelt a számlájáról több mint egymilliárd forintot. Ugyancsak nehezítette a cég helyzetét, hogy az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank időközben eladta a HospInvestben korábban szerzett részesedését.
Sajnálatosnak tartja a hatvani önkormányzat szerződésbontását a Hospinvest, ám a kialakult helyzetet kényszerűen bár, de tudomásul veszik - közölték az MTI-vel csütörtökön este. Közleményében a cég azt írta, "jelentős saját erőforrást mozgósítva annak ellenére is képes megfelelni a betegellátás biztonsága iránti felelősségnek", hogy a CIB Bank idén márciusban egy teljes havi OEP-finanszírozást hívott le a számlájukról. "Erőfeszítéseinknek köszönhetően a kórházcsalád működése azóta is garantált" - olvasható az MTI-hez eljuttatott kommünikében.
Azt írják, hogy a csődvédelem biztosítása a betegek védelmében meghozott hatékony eszköznek bizonyult. Ezért sajnálatosnak tartják a hatvani önkormányzat szerződésbontását. "Arra való tekintettel azonban, hogy számunkra az új egészségkultúra szolgálata mindenekelőtt a korszerű betegellátás szolgálatát jelenti, kényszerűen bár, de tudomásul vesszük a kialakult helyzetet" - teszik hozzá.
Heves megyében valamennyi kórházat a HospInvest, illetve leányvállalatai működtetik, a hatvani és a parádfürdői mellett, a gyöngyösit és az egri megyei kórházat is.
A gyöngyösi önkormányzat szintén csütörtöki ülésén június 30-ig adott határidőt arra a HospInvestnek, hogy készítsen intézkedési tervet a helyi kórház működtetésére. Ugyanakkor az egri megyei kórházat korábban működtető Heves Megyei Önkormányzat július 31-ig adott haladékot a cégnek a csőd közeli helyzet elhárítására.
A hatvani önkormányzat és a HospInvest megállapodásában 90 napos felmondási határidő szerepel, ezért szűnik meg augusztus 31-i hatállyal a kontraktus.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.