A parlament által felügyelt médiahatóság egy ilyen döntéssel ugyanis ellehetetlenítené az Országgyűlés által alapított közszolgálati televíziók működését, miután a külföldi tulajdonú kereskedelmi tévék koncessziós díjának megfelezése nyomán megfeleződik az összeg, amit a két közmédium a koncessziós díjból kap.
A közmédia függetlenségének és normatív finanszírozásának fenntartása ugyanakkor olyan európai uniós elvárás, amellyel nem helyezkedhet szembe egyetlen testület sem. Az országos kereskedelmi televízióknak nyújtandó példátlan mértékű kedvezményt a nézők fizetik meg.
Akkor is, ha a kieső több százmillió forintot hosszú távon adóforintokból pótolják, akkor is, ha a köztelevíziók gazdasági, politikai kiszolgáltatottságba süllyednek, és akkor is, ha a közszolgálati műsorok készítésére szánt összeget kell kényszerűen lefaragniuk. Felelősen gazdálkodó vezetők nem fogadhatják el, hogy miközben az adófizetők, családjaik és a hazai vállalkozások a válság miatt megszorításokkal szembesülnek, addig a döntéshozók meglévő forrásokról mondanak le úgy, hogy nem biztosítják annak pótlását.
A Magyar Televízió és a Duna Televízió szerint indokolhatatlan a magyar tévés piacot domináló, külföldi tulajdonú, évről évre rekordprofitot elérő két nagy országos kereskedelmi adó megsegítése. Tudomásul kell venni, hogy a gazdasági válság nem csak a kereskedelmi televíziókat érinti, hanem a közmédiumokat is. A jelentősen megdrágult euró több százmillió forintos pluszkiadást ró mindkét közmédia vállalatra: többet kell fizetni például sportközvetítések és a külföldi filmek sugárzásáért.
A kereskedelmi bevételek eközben a közmédiumoknál is csökkennek, mert az Magyar Televízióban és a Duna Televízióban is kevesebb a hirdető. Az új kormány tervezett válságkezelő intézkedései még nehezebb helyzetbe hozzák a közmédiát, hiszen sajtóértesülések szerint, a központi források csökkentését tervezi a közszolgálati médiumok költségvetésének terhére, az ÁFA öt százalékos emelése pedig további százmilliókkal növeli a köztévék forráshiányát.
A közmédia támogatásának évek óta tartó, folyamatos csökkenése nemcsak gazdaságilag taszítja kiszolgáltatott helyzetbe a nemzeti médiavállalatokat, de akadályozza a demokratikus alapértékeket érvényre juttató, független, a társadalmi párbeszédet szolgáló műsorkészítést, ezáltal az állampolgárokat rövidíti meg. A Magyar Televízió és a Duna Televízió mindezek miatt tiltakozik az országos kereskedelmi tévék koncessziós díjának csökkentése ellen.
Mindkét közmédium arra kéri az Országos Rádió és Televízió Testületet, hogy álljon ki a közszolgálati médiumok normatív finanszírozása és függetlensége mellett.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.