Ez utóbbiak működtetői az "elköltözésssel" védekeznek: külföldi domaint jegyeztetnek be, és gyakran a szervert is külhoni szolgáltatónál bérlik, kivonva magukat az audiovizuális jogokat védő szervezet (ASVA) és a vele sokszor együttműködő magyar rendőrség hatósugarából - írja a Népszabadság.
"Vitték, amit láttak, amelyik gép IP-je szerepelt a másik hálózati forgalmában, azon már kattant is a bilincs. Így vitték el többek között a ... szerverét is, és sok másik teljesen ártatlan szervert, amelynek tulaja később pereskedhetett. Pár nappal a razzia után világosan látszódott, hogy ismét fizetős oldalak voltak a célpontok, a torrentes gépek csak bekerültek a kalapba" - olvasható egy tipikus esetleírás a témával foglalkozó egyik fórumoldalon.
A hasonló ügyek szinte mindig a jogtulajdonos (többnyire valamelyik kiadó) kezdeményezésére indulnak. A deklarált cél valóban a fizetős (warez) oldalak és "szolgáltatások" kikapcsolása.
A felhasználók egymás közötti, ingyenes megosztásait - ami a torrentezés lényege - hivatalból tehát nem üldözik. A valóság azonban más: ahhoz, hogy a hatóság lecsapjon, sokszor elegendő, ha egyértelműen jogvédett, friss tartalom kerül fel a hálózatra (például egy új, hivatalosan még nem forgalmazott film vagy egy premier előtt álló zenei album).
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.