A mai kiosztón a díjakat maga az alapító Shoji Shiba adta át. Japán után 1989-ben a világon másodikként Magyarországon, egy időben az Amerikai Egyesült Államokkal, hoztak létre minőségdíjat a Teljes Körű Minőségirányításban (TQM) kiváló eredményeket elért szervezetek elismerésére. 1987-ben dr. Shoji Shiba professzor a IIASA (Nemzetközi Rendszerelemzési Intézet) nemzetközi szakértőjeként az akkori ipari miniszter, Kapolyi László felkérésére egy 10 tagú magyar csoporttal Cselekvési Programot dolgozott ki a TQM (ÁMR - Átfogó Minőségvezetési Rendszer) bevezetésére a magyar iparban. A csoportmunka vezetéséért járó tiszteletdíját Shiba professzor és a IIASA felajánlotta a IIASA-Shiba Díj megalapítására, amely az Átfogó Minőségvezetési Rendszer bevezetésében kitűnt vállalatok, csoportok és egyének erőfeszítéseit ismeri el. A IIASA-Shiba Díjat az ÁMR bevezetés megkezdése utáni évben, 1989-ben adták át először. A díjat a minőségjavítási folyamatért vagy a folyamatban használható tapasztalatok terjesztéséért lehet odaítélni vállalati, csoportos és egyéni kategóriában. Az alapító a díjat 1996-tól az ipar és szolgáltatás mellett az egészségügy és az oktatás, majd 2001-től a közszolgálat területére is kiterjesztette.
Idén az oktatás területén a budapesti Népművészeti és Kézműves Óvoda, valamint a Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat Óvodája és Iskolája kapta az IIASA-Shiba Díjat.
A díj fontos szakmai elismerést jelent a győztes szervezetek számára. A IIASA-Shiba díjas szervezetek gyakran élnek a díj adta elismerés, ösztönzés lehetőségével és a kezdeti lendületet felhasználva lépnek tovább a magyar Nemzeti Minőségi Díj elnyerése felé. A díjat eddig közel 150 pályázó nyerte el, a Shiba Díj megnyerését követően sikerrel pályázott a Nemzeti Minőségi Díjra az ALCOA Európai Keréktermék Kft., a SAPU Bt., a Zala Megyei Kórház, a VIDEOTON Elektro-Plast Kft., a Pécsi Vízmű Zrt., a Debreceni Hőszolgáltató Zrt., a Jósa András Kórház és a Kodolányi János Főiskola.
Sikeresen ment tovább az Európai Kiválóság Díjra a Burton-Apta Tűzállóanyaggyártó Kft., a Medicor Kéziműszer Rt. és a mosonmagyaróvári Kossuth Lajos Gimnázium. A díj eddigi története során mindig is kiemelkedő szerepet jelentett a magyar minőségkultúra fejlesztésében. Már kategóriarendszerével is elsősorban a távlatokba mutató ösztönzési rendszerekre koncentrált, mely folyamatosan segítette a nemzetközi trendekkel azonos, és számos esetben az európai gyakorlat előtt járó fejlesztések elindítását, ösztönzését.
Az idén díjazott Jabil Circuit Magyarország Kft-nél nemzetközi vállalatcsoport európai árbevételének harmadát állítják elő. A vállalat pályázatában bemutatott QRQC rendszert, mely a Lean menedzsment filozófiájának az alapjaira épül és a Toyota menedzsment rendszerének egy hazai adaptációja a cég sajátosságait figyelembe véve vezették be. Ezt követően a többi Jabil vállalatnál is sztenderdként kezdték el alkalmazni. A QRQC rendszer lényege, hogy megbeszélések rendszern keresztül lehetőséget teremt a cég teljes munkatársi körének bevonására a probléma megoldás folyamatában, a legalsó szinttől a legfelső vezetőig.
A Nyíregyházi Távhőszolgáltató Kft. ügyfélközpontú működéséért kapta az elismerést. Az energiaipari cég minőségbiztosítási eredményeit több alkalommal díjazták: megkaták a Nemzeti Minőségi Díjat, az Elismerés a Kiválóságért oklevelet, s az EFQM Európai Díj döntősei voltak.
-->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.