Az elnök szerint a GM átszervezési programja végrehajtható, a jelképes vállalatból ismét profitot termelő cég válhat. Obama úgy fogalmazott, hogy a szövetségi kormány "kelletlenül" szerez ellenőrző pozíciót a vállalatban (60 százalékos részvényhányadot fog birtokolni).
Elismerte, hogy ekkora állami tulajdonhányad visszatetszést kelthet sokakban, de világossá tette, hogy a kormány nem akar beleszólni az üzemek sorsával, az új termékekkel, a napi irányítással kapcsolatos döntésekbe.
Közölte, hogy az állam kész további 30 milliárd dollár segélyt nyújtani a cég talpra állításához. Értékelése szerint az amerikai autógyártók tönkremenetelének beláthatatlan következményei lennének.
Obama köszönetet mondott Kanada és Németország kormányának azért a szerepért, amelyet a GM átszervezésének kidolgozásában játszottak. Az Obama-kormány hangsúlyozza: csak átmenetileg akar a GM-ben ilyen nagy szerepet vállalni, annak talpra állítása után távozik.
A GM hatalmas mérete miatt a kormányzati intervenció politikailag kockázatos: az ellenzéki Republikánus Párt máris bírálta a csődvédelmet. A párt video üzenete szerint csak arról van szó, hogy a kormány újabb magántulajdonra teszi rá a kezét. John Boehner képviselőházi republikánus vezető azt kérdezte: valóban azt hiszi bárki, hogy washingtoni politikusok és bürokraták életképessé tehetnek egy nemzetközi vállalatot?
A kormány közleményben tudatta: rendkívüli állami beavatkozásról van szó, amelynek az a célja, hogy megteremtsék a feltételeket az adófizetők védelméhez, a cég pénzügyi stabilitásához és a növekedés ösztönzéséhez. A kormány az igazgatótanácson keresztül fogja biztosítani a világos hosszú távú célok érvényesülését.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.