Ennek ellenére tíz vállalatból csupán kettőnek van válságterve a járvány ellen – derült ki a DGS Global Research tanácsadó cégnek a Világgazdaság számára készített kutatásából. Az általuk megkérdezett 104 szervezet válasza azt mutatja, a külföldi tulajdonú cégek lényegesen felkészültebbek, közülük tízből hat készített már krízistervet.
Pedig a szakorvos szerint ez létfontosságú lenne, hiszen a nagyobb közösségekben történő fertőzés megsokszorozódik, gátolja a termelőmunkát, romolhat a szolgáltatások színvonala.
Becsléseik szerint járvány esetén egy időben a munkavállalók egynegyede, egyötöde hiányozhat a munkahelyéről. Egy 10-15 hétig tartó pandémia során 1,5–3,5 millióan betegszenek meg az összes lakosság körében. A halálesetek aránya várhatóan magasabb lesz, mint a szezonális influenzajárványoknál.
Azt már Németh Zsolttól, a betegség megelőzésére szolgáló oltóanyagot gyártó cég, az Omninvest szóvivőjétől tudtuk meg, hogy a specifikus vakcina gyártása megkezdődött. A hatóságok hamarosan döntenek a védekezéshez szükséges mennyiségről is. Először a hazai igényeknek megfelelő készletet állítják elő, ezt követően szolgálják ki a külföldi partnereiket.
A legyártott oltóanyagot az EKI-ben tárolják majd. A cég technológiájával egyébként inaktivált teljes vírust tartalmazó oltóanyagot állítanak elő, szemben más gyártókkal, amelyek a vírusok bizonyos részeit helyezik el a vakcináikban.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.