Huszonegy igen szavazattal fogadták el a megyegyűlésben azt a határozati javaslatot, ami szerint augusztus 1-jével szerződést bontanak a HospInvesttel - számol be a heol.hu.
Egyúttal döntöttek arról is, hogy a megyei önkormányzat egyedül alakítja meg a Markhot Ferenc Kórházat a továbbiakban működtető kiemelten közhasznú nonprofit társaságot. Határoztak ennek ügyvezetőjéről is, dr. Banyó Tamás urológus főorvost bízták meg a feladattal.Az új társaság felügyelőbizottságát Kontra Gyula, dr. Lénárt András és Liptai Piroska alkotja.
Kollányi Gábor, a HospInvest Zrt. elnöke még a megyegyűlés kezdete előtt azt mondta a Hírszerzőnek: augusztus 13-ig kérnek haladékot, de ha mégis szerződést bont a megye, akkor azt a maguk részéről "tudomásul veszik, de nem értik."
A Fidesz javaslatát 18 nem, 3 tartózkodás és 13 igen szavazattal elutasította a közgyűlés. Ezt követően a polgári frakció sajtótájékoztatót tartott, ahol Tuzáné Takács Zsuzsanna képviselőnő - aki egyébként ügyvéd - úgy fogalmazott: alapvető probléma a ma elfogadott előterjesztéssel, hogy a hatályos jogszabály szerint akár "bűncselekményt is megalapozó módon hozta létre a társaságot a megye". Ezt azzal indokolta: a gazdasági társaságokról szóló törvény tiltja, hogy eleve veszteséges tevékenységre alapítsanak céget, holott ez esetben több jel is erre mutat. Egyebek között az, hogy a leendő ügyvezetőt azonnal válságkezelési feladatokkal bízták meg, illetve a megye azonnal 500 millió forint tagi kölcsönt kell nyújtson új cégének. Ugyancsak kifogásolta, hogy több "bizonytalanság" is van az elfogadott előterjesztésben, például az, hogy "nyitva hagyták a lehetőséget" befektetők későbbi belépésére az önkormányzati társaságba.
A Fidesz javaslatát 18 nem, 3 tartózkodás és 13 igen szavazattal elutasította a közgyűlés. Ezt követően a polgári frakció sajtótájékoztatót tartott, ahol Tuzáné Takács Zsuzsanna képviselőnő - aki egyébként ügyvéd - úgy fogalmazott: alapvető probléma a ma elfogadott előterjesztéssel, hogy a hatályos jogszabály szerint akár "bűncselekményt is megalapozó módon hozta létre a társaságot a megye". Ezt azzal indokolta: a gazdasági társaságokról szóló törvény tiltja, hogy eleve veszteséges tevékenységre alapítsanak céget, holott ez esetben több jel is erre mutat. Egyebek között az, hogy a leendő ügyvezetőt azonnal válságkezelési feladatokkal bízták meg, illetve a megye azonnal 500 millió forint tagi kölcsönt kell nyújtson új cégének. Ugyancsak kifogásolta, hogy több "bizonytalanság" is van az elfogadott előterjesztésben, például az, hogy "nyitva hagyták a lehetőséget" befektetők későbbi belépésére az önkormányzati társaságba. -->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.