A Tonghua Vas és Acél Csoportot a Jianlong Steel Holding vásárolta volna fel. A terv azonban nem valósult meg, mivel a Tonghua dolgozói felkelést szerveztek, amelynek során meggyilkolták a Jianlong vezetőjét. A gyilkosságra azért került sor, mert az alkalmazottak attól tartották, hogy – miután átvette az irányítást – Chen Guojun mintegy 25 ezer főt elbocsát a Tonghua 30 ezer dolgozója közül – írja a Times Online.
Egy a China Dailynek nyilatkozó rendőr szerint Chen azt mondta az acélipari dolgozóknak, hogy három napon belül a többségük elveszíti állását. Az állami televízióban megjelenő közlés szerint Peking visszavonta a Tonghua akvizíciós tervét.
A kínai kormány jelenleg igyekszik áramvonalasítani az ország acéliparát. A helyi kormányzatok által irányított iparág szereplői azonban ellenállnak. A Tonghuánál szervezett tüntetésen több ezren vettek részt, a munkások összecsaptak a rendőrökkel.
A hongkongi Centre for Human Rights and Democracy jelentése szerint az alkalmazottak felháborodását növelte, hogy a meggyilkolt menedzser 3 millió jüanos (82 millió forint) fizetést vitt haza tavaly, míg a cég nyugdíjasai mindössze havi 200 jüanból (5 500 forint) kénytelenek megélni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.