Pedig nemzetgazdasági érdek, hogy a globális piac is megismerje az ország erős logisztikai adottságait, a pályázaton való részvétel pedig nem igényel jelentős erőforrásokat, ennek ellenére mégsem indultak el a versenyen a magyar vállalkozások.
Az európai verseny magyar fordulóját szervező szövetség, a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT) bízik benne, hogy szeptember 15-ig még érkeznek nevezések a Logisztikai Kiválóság Díjra, és van esély rá, hogy a 2010-es európai megmérettetésen ismét lesz magyar projekt. Az MLBKT álláspontja szerint a pályázat nemcsak a díjazottak jó hírnevét erősíti, hanem arra is alkalmas, hogy a felhívja a figyelmet az ország logisztikai adottságaira, a szektor innovációs képességére és a magasan kvalifikált magyar szakembergárdára.
A kormány kiemelt húzóágazatként számít a logisztikára, a közelmúltban elkészült az ország Logisztikai akcióterve és a független kutatóintézetek is megerősítik, hogy hazánk a környező országok közül kiemelkedő adottságokkal rendelkezik a logisztika terén.
Magyarországon a logisztikai szektor hozzáadott értéke a GDP közel öt százalékát adja. A mintegy harmincezer hazai logisztikai vállalkozás 2007-ben 2626 milliárd forint árbevételt ért el, és 160 ezer főt foglalkoztatott. Az ország a Világbank logisztikai versenyképességet mérő listáján (Logistics Performance Index) az EU-12-ek legjobbja. A Cushman&Wakefield tanácsadó cég logisztikai központok létrehozási feltételeit vizsgáló európai toplistáján pedig az előkelő harmadik helyen állunk.
A hazai Logisztikai Kiválóság Díjat 2005 óta eddig a Matáv, a National Instruments Europe, a DHL, a Mol, a Hungarorak és a Richter Gedeon nyerte el. A magyar pályázat győztese jelölhető az Európai Logisztikai Szövetség (ELA) évente meghirdetett The European Award for Logistics Excellence díjára, a szakmai kiválóság legmagasabb szintű nemzetközi elismerésére. Nevezni lehet bármely az ellátási lánc menedzsment területét érintő projekttel, legyen szó a logisztikai tevékenység újratervezéséről vagy integrálásáról, új információs vagy kommunikációs technológiák hasznosításáról, vagy hatékonyságnövelő intézkedésekről. A díj elnyerésére nemcsak a termelési vagy kereskedelmi ágazatban tevékenykedő vállalatok jelentkezhetnek; a kiírók várják szolgáltató vállalatok illetve közintézmények pályázatait is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.