Tavaly óta megnőtt a mentális egészségügyi szolgáltatások iránti igény Nagy-Britanniában. A szakértők ezt annak tulajdonítják, hogy a munkanélküliségtől, az eladósodottság következményeitől, a lakás elárverezésétől, az elszegényedéstől való félelem lelkileg megbetegíti az embereket.
A London School of Economics and Political Science, a királyi pszichológiai főiskola és az országos lelki egészségügyi hálózat (LSE) közös felméréséből az is kiderült, hogy a recesszió pszichológiai következményei éppen akkor helyezték nagy nyomás alá az ellátó intézményeket, amikor csökkennek a közkiadások.
Emellett a lelki egészségi problémáknak nemcsak emberi és szociális, de gazdasági ára is van. Ez évente 110 milliárd font a szigetországban, ez nagyobb összeg, mint amennyibe a bűnüldözés kerül, ráadásul várhatóan megduplázódik a következő húsz évben.
A jelentést készítő szakértők szerint a növekvő stressz miatt mind több embernek van szüksége segítségre, ennek következtében az egészségügyi és szociális szolgálatok várólistái egyre hosszabbak lesznek. Az ellátás visszafogása ugyanakkor késlelteti az orvos-beteg találkozásokat, ez azzal jár, hogy egyre nagyobb számban nem jutnak el orvoshoz a rászorulók.
További részletek a holnapi Világgazdaságban!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.