Egyre komolyabb piac
Az elektronikus könyvek forgalma Amerikai Kiadók Szövetsége (AAP) szerint az elektronikus könyvek értékesítése a tavalyi adatokhoz képest másfélszeresére, 12 millió dollárra nőtt, ezzel rekordot döntött az e-könyvek forgalma. A könyvek olvasásához használt készülékek eladása is tekintélyes mértékben emelkedett.
A karácsonyi szezon közeledtével az elektronikai ipar fő csataterévé válik az e-olvasók piaca. Az előrejelzések szerint az ünnepekig mintegy 3 millió készüléket értékesítenek az Egyesült Államokban, jövőre pedig az eladások megkétszereződését várják a szakértők.
Hazánkban még az olvasók, és az olvasnivalók sem terjednek ekkora mértékben, de az érdeklődők már egyre több kiadványból és eszközből válogathatnak.
Az Egyesült Államokban gyakorlatilag bármilyen művet el lehet adni e-könyv formában, addig a magyar sajátosságok azt mutatják, hogy kizárólag a szakkönyvek keresettek elektronikus formában. Magyar e-könyv kiadásról még nem lehet beszélni, kisebb, elszigetelt próbálkozások a meghatározóak.
A király és a trónkövetelők
Az e-olvasók piacát jelenleg egyértelműen az Amazon Kindle 2 nevű modellje uralja. A társaság eddig csak az Egyesült Államokban forgalmazta a sikeres terméket, de október közepétől már hozzávetőleg száz országba szállítja az olvasóját – többek között Magyarországra is. Az Amazon az eddig is jól bevált értékesítési modelljét követve kizárólag saját webáruházán keresztül értékesíti a terméket, valamint a hozzá letölthető könyveket. Az irodalmi, vagy a különböző sajtótermékek egyelőre főként a világnyelveken tölthetőek le, így a magyar nyelvű kiadványok egyelőre még hiányoznak a kínálatból.
Az elektronikus könyvolvasóhoz ingyenes 3G hozzáférés jár, mellyel havidíj és WiFi-hálózat nélkül is letölthetőek a kívánt tartalmak. A felhasználók több mint 290 ezer angol nyelvű könyv közül választhatnak jelenleg, valamint az amerikai és nemzetközi sajtóból is hozzáférhetnek számos kiadványhoz. Az új könyveket 12-14 dolláros áron lehet letölteni, ám a 290 ezres kínálat közül 65 ezer könyv kerül kevesebbe, mint 6 dollár.
A cikk a következő oldalon folytatódik
Az Amazon pozíciójának megtartására törekszik: a cég hosszú távon úgy gondolkodik, hogy a világ összes könyve, a világ összes nyelvén elérhető legyen 60 másodpercen belül. A szakértők azonban úgy vélik, hogy a Kindle-t letaszíthatja a trónról a Barnes & Noble amerikai könyvkereskedő új e-olvasója, a Nook, amelyre ugyan egészen november végéig várni kell, azonban kinézete és szolgáltatásai már sokkal jobban megközelítik a felhasználók elvárásait.
Az új alkalmazás egyedülálló módon színes kijelzős, az ára pedig megegyezik az Amazon termékével. Az eszköz segítségével a felhasználók megoszthatják egymással a könyveket, amire a Kindle jelenleg nem képes még. Míg az Amazon terméke zárt rendszerben működik – az Amazonon rendelt könyveket kizárólag a Kindle, az iPhone és az iPod Touch tudja kezelni -, addig a Barnes & Noble az ePub formátumot támogatja, így az olvasók több eszközön is hozzájuthatnak a könyvekhez.
A Bebook elektronikus könyvolvasó hazánkban is megvásárolható, több internetes webáruház kínálatában is megjelenik a két modell. Az olcsóbb 76 ezer forint körül van, míg a drágább eszközre 82 ezer forintért lehet szert tenni, igaz mellé már 50 francia és 100 angol nyelvű e-könyv is jár ajándékba.
Az egyszerűséggel és a versenytársakhoz képest kevesebb vezérlőgombbal büszkélkedő Booken Cybook Opus 74.250 forintért kapható.
Nem akar kimaradni a piac felfutásából a Sony sem. A cég még karácsony előtt piacra dobja saját modelljét, amely szintén versenyt támaszthat a Kindle-nek. A Sony e-olvasója 18 centiméteres képernyővel, valamint a 3G mellett WiFi-kapcsolattal érkezik, emellett sokkal több formátumot felismer majd, mint a jelenlegi piacvezető.
A dél-koreai LG innovatív újdonsággal jelentkezett pár hete: olyan napelemes olvasókészüléket mutatott be, amely négy-öt óra környezetbarát feltöltéssel képes akár egész nap működni. A szétnyitható készülék egyik felén helyezkedik el az új típusú TF napelem, míg a másikon a képernyő, de az eszköz így is csak 0,7 mm vastag és csak 20 grammot nyom.
A Bebook elektronikus könyvolvasó hazánkban is megvásárolható, több internetes webáruház kínálatában is megjelenik a két modell. Az olcsóbb 76 ezer forint körül van, míg a drágább eszközre 82 ezer forintért lehet szert tenni, igaz mellé már 50 francia és 100 angol nyelvű e-könyv is jár ajándékba.
Az egyszerűséggel és a versenytársakhoz képest kevesebb vezérlőgombbal büszkélkedő Booken Cybook Opus 74.250 forintért kapható.
-->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.