Brüsszel tegnap konzultációt indított arról, hogy kiterjesszék az utazási formákat szabályozó 1990-es irányelv (PTD) által biztosított alapszintű védelmet a dinamikus csomagokra is. Ez – a hagyományos csomagokhoz hasonlóan – az új utazásszervezési formák esetében is tájékoztatásra, a színvonal alatti szolgáltatás miatti kárfelelősségre, illetve a fizetésképtelenség esetére vonatkozna.
A fogyasztók által sok esetben egy vagy több partnerhonlapon online összeállított dinamikus utazási csomagok egyre nagyobb szeletet hasítanak ki a világ legnagyobb regionális turisztikai piacának számító EU 246 milliárd eurós éves forgalmából.
Az unió egészében a polgárok 23 százaléka vett igénybe ilyen formájú szolgáltatást az elmúlt két évben, de egyes tagállamokban, például Ír- vagy Svédországban a negyven százalékot is meghaladja ez az arány. Az ilyen csomagokra ugyanakkor sok esetben nem vonatkoznak az uniós fogyasztóvédelmi szabályok, jóllehet a fogyasztók 67 százaléka hiszi azt, hogy igen.
A csomagszolgáltatást igénybe vevő fogyasztóknak erős védelemre van szükségük, különös tekintettel a szervező cég esetleges fizetésképtelenségére – fogalmazott a kezdeményezés bejelentésekor Meglena Kuneva fogyasztóvédelmi biztos. Kuneva a szlovák Sky Europe légitársaság, illetve a brit XL utazásszervező cégek csődje miatt külföldön rekedt több ezer turista esetével is illusztrálta a szigorítás aktualitását.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.