A csecsemő- és gyermekkori influenzafertőzés is járhat komolyabb, súlyos komplikációkkal. Az oltással viszont mind az influenzával való fertőzöttség, mind pedig az esetleges szövödmények megelőzhetőek.
„A kiskorúak esetében rendkívül fontos a megelőzés, és az influenza elleni védőoltás“ – mondta el Dr. Mészner Zsófia, gyermekoltási szaktanácsadó, az Országos Gyermekegészségügyi Intézet főigazgatója. A leggyakoribb esetekben középfülgyulladás, asztma, illetve alsó- és felső légúti fertőzések léphetnek fel szövődményként.
Járványügyi szempontból a gyermekekre leselkedik a legnagyobb veszély, ők a legnagyobb terjesztők, mivel az influenzajárvány fokozottan érinti az óvodákat és az iskolákat. Egyetlen apró fertőzött szervezet egy egész közösséget képes megfertőzni.
Míg a szezonális influenzajárványok idején a közösségbe járó gyerekek 33 százaléka betegszik meg, addig a 18 éven felüli korosztály esetében 10 százalék az influenzások aránya. Kisgyermekes családokban a betegség kétszer olyan sűrűn fordul elő, mint a már nagyobb gyerekkel együtt élő családok háztartásában, és a családon belüli továbbfertőzési arány eléri a 36 százalékot. Ezért most kiváltképp fontos, hogy mindent megtegyünk gyermekeink egészségéért, és védekezőképességük megőrzéséért.
A szezonáis influenza gyermekvakcina összetételében és hatóanyagában megegyezik a felnőtteknek szánt oltóanyaggal, csak az adagolást tekintve van különbség. A 9 évnél fiatalabb gyermekek két alkalommal kapnak oltást, ezenkívűül 3 éves kor alatt alkalmanként a felnőtt mennyiség felét kapják meg. Általában az orvosok kifecskendezik a vakcinából a felesleges mennyiséget, viszont ma már létezik olyan kifejezetten gyermekek számára kifejlesztett kiszerelés, amely pontosan a gyermekeknek adandó mennyiséget tartalmazza.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.