„A magyar kormányzat felemásan viszonyul a gyógyszeriparhoz: bár stratégiai fontosságúnak tartja e területet, mindeközben a magyarországi gyógyszeripart érő megszorítások példa nélküliek egész Európában. Emiatt pedig hazánk nem befektetői célpont ezen a területen” – véli Leitner György, a GlaxoSmithKline (GSK) ügyvezető igazgatója.
A kettősségre szerinte jó példa, hogy ugyan bevezették, hogy a k+f kiadásokat le lehet vonni a 12 százalékos különadóból, azonban az OEP-kassza túlköltekezését a cégekkel fizettetnék meg. Véleménye szerint csak és kizárólag adókedvezményekkel és támogatásokkal nem lehet gyógyszeripari befektetőket Magyarországra vonzani, kiszámíthatóbb, átláthatóbb iparági, fiskális és gyógyszer-támogatási politikára lenne szükség.
Elmondása szerint a következő 15 évben megnégyszereződhet világszerte a védőoltások iránti kereslet, ezért a GSK központjában kapacitásbővítő beruházásokról döntenek a vakcinagyártás területén.
Hazánk azonban ahelyett, hogy idevonzaná a fejlesztéseket, sorra esik el az ilyen lehetőségektől a kedvezőtlen iparpolitikai környezet miatt a többi GSK-oltóanyaggyártó kapacitással rendelkező országgal szemben. „Pedig a 2006-ban átadott gödöllői vakcinagyár kiváló alapanyag lenne a további fejlesztésre, ugyanis úgy építették meg, hogy könnyedén lehessen bővíteni” – mondta lapunknak Leitner György.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.